Potężne pożary w Los Angeles. Jest decyzja właściciela TVN Warner Bros. Discovery
Warner Bros. Discovery 13 stycznia dołączyło do innych koncernów medialnych reagujących na katastrofalne pożary w hrabstwie Los Angeles, zobowiązując się do przekazania 15 milionów dolarów pomocy finansowej.
Nasze studio ma siedzibę w Burbank od ponad 100 lat i skupiamy się na tym, co należy zrobić, aby pomóc osobom dotkniętym tą katastrofą, podnieść się po niej i odbudować się w nadchodzących tygodniach, miesiącach i latach
– mówi David Zaslav, dyrektor generalny Warner Bros. Discovery. Burbank to drugie, obok Hollywood, centrum produkcji multimedialnej w hrabstwie Los Angeles.
Podczas gdy w hrabstwie Los Angeles szaleją liczne pożary, koncerny deklarują wsparcie finansowe. Po Disneyu, który również zadeklarował wsparcie w wysokości 15 milionów dolarów, Warner Bros. Discovery przeznaczyło 15 milionów dolarów darowizn na wsparcie działań pomocowych, podczas gdy Amazon, Comcast i Netflix przeznaczyły po 10 milionów dolarów, Sony zobowiązało się do przekazania dodatkowych 5 milionów dolarów, a Paramount Global dodał 1 milion dolarów.
- Dlaczego Los Angeles stanęło w ogniu? Raport prosto z płonącego miasta
- Grupa Azoty będzie zwalniać. Pozbędzie się też przejętej wcześniej konkurencji z Niemiec
- Nie żyje znany polski aktor
Pożary w Los Angeles
Według szacunków Department of Forestry and Fire Protection od poniedziałku pożar Palisades spalił ponad 23 700 akrów, a pożar Eaton w Altadena objął ponad 14 000 akrów, niszcząc ponad 12 300 budynków. Zginęło kilkanaście osób, tysiące ewakuowano, a ich domy i firmy zostały zniszczone. Większość produkcji filmowych i telewizyjnych została wstrzymana, ponieważ hrabstwo boryka się z sytuacją kryzysową. Administracja Bidena ogłosiła stan klęski żywiołowej.
Nerwowo w TVN
Niedawno prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.
WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu
– napisała w liście Katarzyna Kieli.
Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.
Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi
– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.
W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.
Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni
– zapewniła Kieli.
Sprzedaż TVN
Jak podawała agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.
Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.
Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji.
Mówi się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News. A także o ewentualnym zakupie TVN przez imperium medialne rodziny Berlusconich.