[Najnowszy numer "TS"] Polacy nadzieją konserwatystów. Edery: potrzebujemy Solidarności

Jesteście sumą wszystkiego, czego progresiści nienawidzą; opieracie się nadejściu imperium europejskiego i jesteście głównym zagrożeniem dla jego przywódcy: Niemiec. To dużo – mówi Patrick Edery, francuski publicysta, w rozmowie z Cezarym Krysztopą i Agnieszką Żurek. W najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” odpowiemy na pytanie – czy Polska jest nadzieją dla europejskich konserwatystów? 
 [Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Patrickiem Ederym?

Podczas gdy zagraniczni „postępowcy” są wyraźnie zaangażowani na wszystkich szczeblach polskiego społeczeństwa, polscy konserwatyści rezygnują z aktywności w krajach „progresywnych”. Uważają, że lepiej się ukryć, być zapomnianym, nie przyciągać uwagi zachodniego „postępowego” ogra. Ta strategia jest całkowitą porażką. Nadszedł czas, by zdać sobie z tego sprawę. Progresiści mają tylko tyle miejsca, ile im pozostawimy. A polscy konserwatyści, podobnie zresztą jak w innych krajach, ustąpili im miejsca, odmawiając walki, odmawiając sobie nawzajem pomocy. Polska nie chciała zostać europejskim liderem konserwatyzmu. Nadal może jeszcze nim być, ale musi zmienić swój paradygmat: musi zrozumieć, że wojna informacyjna z Polską jest częścią globalnej wojny światowej przeciwko Prawdzie (tej pisanej wielką literą), że najlepszą i jedyną bronią przeciwko „postępowcom” jest Prawda.

W ramach tematu numeru przedstawiamy także artykuł Jakuba Pacana - „Sojusznicy Polski”. 

Po wejściu Polski do UE katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w UE podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji czy obrony rodziny. Wielu konserwatystów uwierzyło, że Polska ma potencjał do odrodzenia autentycznie chadeckiego ruchu politycznego w Europie. Owi cisi sojusznicy na nas liczą.
Polska jest dziś nadzieją konserwatystów w Europie Zachodniej. Rewolucja już się tam właściwie udała, chrześcijaństwo zostało zepchnięte do kąta, rodzina jest rozbita, zwyciężył marksizm kulturowy, a resztki autentycznie przeżywających swoją wiarę katolików, chcąc nie chcąc, żyją jako obywatele drugiej kategorii. 

W numerze również wywiad Cezarego Krysztopy i Michała Ossowskiego z Małgorzatą Manowską, I Prezes Sądu Najwyższego. 

– Z całą pewnością Unia nie ma kompetencji w zakresie organizacji wymiaru sprawiedliwości w krajach członkowskich. Z drugiej strony państwa członkowskie mają swoje zobowiązania w zakresie zapewnienia skutecznych środków prawnych na gruncie prawa europejskiego. Warto jednak pamiętać, że to nie sam Trybunał dokonuje ingerencji. On jedynie wydaje orzeczenia interpretujące unormowania unijne, które niekiedy wykorzystywane są już tu, w kraju, przez polskich sędziów w sposób niesłużący stabilizacji wymiaru sprawiedliwości

– mówi Małgorzata Manowska.

„Chcemy gwarancji wolnych niedziel!” - rozmowa Marcina Koziestańskiego z przewodniczącym Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. 

Niedziela handlowa 6 grudnia była jedną wielką klapą. Zbadaliśmy obroty w kilkunastu hipermarketach w całej Polsce, w sklepach mniejszego formatu oraz w butikach mieszczących się w galeriach handlowych. We wszystkich typach sklepów ruch był znacznie mniejszy, nie tylko w porównaniu do soboty, ale również do pozostałych dni poprzedzającego tygodnia. Np. w dwóch warszawskich hipermarketach obroty w niedziele były o 2/3 mniejsze niż w sobotę. Jeszcze gorzej było w butikach i sklepach z biżuterią oraz akcesoriami. W części z nich ruch w niedzielę był o 75 proc. mniejszy niż w sobotę. Potwierdziło się to, przed czym przestrzegaliśmy.

„Roller coaster z ropą w tle” O wahaniach ropy naftowej pisze Aleksander Żywczyk 

Przełom listopada i grudnia był pierwszym od lat okresem tak wielkich wahań cen ropy naftowej na międzynarodowych rynkach. Optymizm rynku związany z odkryciem szczepionki na COVID-19 mieszał się z awanturą o wynik wyborów w USA. Informacje o dużych zapasach paliw w Ameryce zbiegły się z odkryciem nowych, niemałych złóż ropy naftowej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tle buzowała chęć szybkiego zarobku pozostałych producentów ropy, m.in. Rosji. Spotkanie OPEC otworzyły ceny sięgające 50 dolarów za baryłkę.

W numerze także m.in.:

  • "Opozycja osłabia Polskę" - Jakub Pacan o postawie opozycji na arenie międzynarodowej 
  • "Nasz zespół jest żartem" - Bartosz Boruciak rozmawia z Piotrem Połaciem, współzałożycielem zespołu "Bracia Figo Fagot" 
  • "Jestem jak pianista wirtuoz" Jakub Pacan rozmawia z rzeźbiarką Ludwiką Ogorzelec 
  • "Małe kłamstewka nie do końca udane" Jan Tracz recenzuje film "Od nowa" 
  • "Nieudany eksperyment" - Mateusz Kosiński o handlu 6 grudnia 

  • "Socjalpatrioci i inni" prof. Marka Jana Chodakiewicza 
  • W dziale sport Łukasz Bobruk - "Futbol w stanie wojennym" i "Olimpijskie plany" Anny Zielińskiej o rozszerzeniu listy dyscyplin olimpijskich 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (51/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


 

POLECANE
Pracował w żłobku, promował gender, okazał się pedofilem tylko u nas
Pracował w żłobku, promował gender, okazał się pedofilem

Kolejny aktywista gender okazał się pedofilem. Tym razem mężczyzna, którego zatrzymała już policja, zatrudnił się w żłobku, a dodatkowych ofiar szukał w internecie. Wśród rodziców budził zaufanie – podobno nikt nie podejrzewał go o tak straszne zbrodnie.

Szczyt Trump-Putin. Sekretarz stanu USA mówi wprost z ostatniej chwili
Szczyt Trump-Putin. Sekretarz stanu USA mówi wprost

Sekretarz stanu USA Marco Rubio poinformował w czwartek, że dotychczas nie zaplanowano spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina.

Polski geniusz dał sztucznej inteligencji wzrok gorące
Polski geniusz dał sztucznej inteligencji wzrok

Drodzy Państwo, dzielę się piękną historią. Polak, Piotr Bojanowski został dyrektorem ds. naukowych i kieruje pracami nad fundamentalnym rozwojem AI w jednym z najważniejszych laboratoriów AI na Ziemi – Laboratorium FAIR w Paryżu.

Tusk: Nie przewiduję stanowiska wicepremiera dla Polski 2050 z ostatniej chwili
Tusk: Nie przewiduję stanowiska wicepremiera dla Polski 2050

Premier Donald Tusk w ramach rekonstrukcji rządu nie przewiduje stanowiska wicepremiera dla Polski 2050. Jak dodał, do rekonstrukcji rządu dojdzie między 22 a 25 lipca, ale na pewno nie 22 lipca.

Muzeum Polskie w Rapperswilu zamieniono w restaurację z ostatniej chwili
Muzeum Polskie w Rapperswilu zamieniono w restaurację

Muzeum Polskie w Rapperswilu od 2022 roku nie ma siedziby. W hotelu Schwanen, gdzie miało przenieść się muzeum, zamieniono na restaurację. Bezcenne zbiory czekają w magazynach.

Grafzero: Prawdziwa historia Jeffreya Watersa i jego ojców Jul Łyskawa - recenzja z ostatniej chwili
Grafzero: "Prawdziwa historia Jeffreya Watersa i jego ojców" Jul Łyskawa - recenzja

Paszport Polityki, nominacja do Nike, Nagroda Literacka miasta stołecznego Warszawy - prawdziwy deszcz nagród dla Jula Łyskawy za jego niezwykły debiut powieściowy - "Prawdziwa historia Jeffreya Watersa i jego ojców". Czy było warto? O tym Grafzero vlog literacki.

Iga Świątek awansowała do finału Wimbledonu z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do finału Wimbledonu

Rozstawiona z numerem ósmym Iga Świątek wygrała ze Szwajcarką Belindą Bencic 6:2, 6:0 w półfinale Wimbledonu. Polska tenisistka po raz pierwszy awansowała do finału tej imprezy. Jej rywalką w walce o szósty tytuł wielkoszlemowy będzie Amerykanka Amanda Anisimova.

Republika czy TVN24? Są wyniki oglądalności z ostatniej chwili
Republika czy TVN24? Są wyniki oglądalności

Telewizja Republika notuje rekordowe 7,18 proc. udziału w rynku w czerwcu 2025 roku, wyprzedzając TVN24 i Telewizję wPolsce24 – informuje portal Wirtualne Media.

ABW odebrała dostęp do informacji niejawnych Szatkowskiemu. Jest odpowiedź z ostatniej chwili
ABW odebrała dostęp do informacji niejawnych Szatkowskiemu. Jest odpowiedź

Były ambasador przy NATO Tomasz Szatkowski po rocznej kontroli ABW stracił certyfikaty bezpieczeństwa. Szatkowski zapowiada odwołania do sądu.

Komunikat dla mieszkańców Podkarpacia z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców Podkarpacia

Podrzeszowskie lotnisko w Jasionce w tym roku obsłużyło ponad 574 tys. podróżnych, czyli o ponad 17 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

REKLAMA

[Najnowszy numer "TS"] Polacy nadzieją konserwatystów. Edery: potrzebujemy Solidarności

Jesteście sumą wszystkiego, czego progresiści nienawidzą; opieracie się nadejściu imperium europejskiego i jesteście głównym zagrożeniem dla jego przywódcy: Niemiec. To dużo – mówi Patrick Edery, francuski publicysta, w rozmowie z Cezarym Krysztopą i Agnieszką Żurek. W najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” odpowiemy na pytanie – czy Polska jest nadzieją dla europejskich konserwatystów? 
 [Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Patrickiem Ederym?

Podczas gdy zagraniczni „postępowcy” są wyraźnie zaangażowani na wszystkich szczeblach polskiego społeczeństwa, polscy konserwatyści rezygnują z aktywności w krajach „progresywnych”. Uważają, że lepiej się ukryć, być zapomnianym, nie przyciągać uwagi zachodniego „postępowego” ogra. Ta strategia jest całkowitą porażką. Nadszedł czas, by zdać sobie z tego sprawę. Progresiści mają tylko tyle miejsca, ile im pozostawimy. A polscy konserwatyści, podobnie zresztą jak w innych krajach, ustąpili im miejsca, odmawiając walki, odmawiając sobie nawzajem pomocy. Polska nie chciała zostać europejskim liderem konserwatyzmu. Nadal może jeszcze nim być, ale musi zmienić swój paradygmat: musi zrozumieć, że wojna informacyjna z Polską jest częścią globalnej wojny światowej przeciwko Prawdzie (tej pisanej wielką literą), że najlepszą i jedyną bronią przeciwko „postępowcom” jest Prawda.

W ramach tematu numeru przedstawiamy także artykuł Jakuba Pacana - „Sojusznicy Polski”. 

Po wejściu Polski do UE katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w UE podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji czy obrony rodziny. Wielu konserwatystów uwierzyło, że Polska ma potencjał do odrodzenia autentycznie chadeckiego ruchu politycznego w Europie. Owi cisi sojusznicy na nas liczą.
Polska jest dziś nadzieją konserwatystów w Europie Zachodniej. Rewolucja już się tam właściwie udała, chrześcijaństwo zostało zepchnięte do kąta, rodzina jest rozbita, zwyciężył marksizm kulturowy, a resztki autentycznie przeżywających swoją wiarę katolików, chcąc nie chcąc, żyją jako obywatele drugiej kategorii. 

W numerze również wywiad Cezarego Krysztopy i Michała Ossowskiego z Małgorzatą Manowską, I Prezes Sądu Najwyższego. 

– Z całą pewnością Unia nie ma kompetencji w zakresie organizacji wymiaru sprawiedliwości w krajach członkowskich. Z drugiej strony państwa członkowskie mają swoje zobowiązania w zakresie zapewnienia skutecznych środków prawnych na gruncie prawa europejskiego. Warto jednak pamiętać, że to nie sam Trybunał dokonuje ingerencji. On jedynie wydaje orzeczenia interpretujące unormowania unijne, które niekiedy wykorzystywane są już tu, w kraju, przez polskich sędziów w sposób niesłużący stabilizacji wymiaru sprawiedliwości

– mówi Małgorzata Manowska.

„Chcemy gwarancji wolnych niedziel!” - rozmowa Marcina Koziestańskiego z przewodniczącym Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. 

Niedziela handlowa 6 grudnia była jedną wielką klapą. Zbadaliśmy obroty w kilkunastu hipermarketach w całej Polsce, w sklepach mniejszego formatu oraz w butikach mieszczących się w galeriach handlowych. We wszystkich typach sklepów ruch był znacznie mniejszy, nie tylko w porównaniu do soboty, ale również do pozostałych dni poprzedzającego tygodnia. Np. w dwóch warszawskich hipermarketach obroty w niedziele były o 2/3 mniejsze niż w sobotę. Jeszcze gorzej było w butikach i sklepach z biżuterią oraz akcesoriami. W części z nich ruch w niedzielę był o 75 proc. mniejszy niż w sobotę. Potwierdziło się to, przed czym przestrzegaliśmy.

„Roller coaster z ropą w tle” O wahaniach ropy naftowej pisze Aleksander Żywczyk 

Przełom listopada i grudnia był pierwszym od lat okresem tak wielkich wahań cen ropy naftowej na międzynarodowych rynkach. Optymizm rynku związany z odkryciem szczepionki na COVID-19 mieszał się z awanturą o wynik wyborów w USA. Informacje o dużych zapasach paliw w Ameryce zbiegły się z odkryciem nowych, niemałych złóż ropy naftowej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tle buzowała chęć szybkiego zarobku pozostałych producentów ropy, m.in. Rosji. Spotkanie OPEC otworzyły ceny sięgające 50 dolarów za baryłkę.

W numerze także m.in.:

  • "Opozycja osłabia Polskę" - Jakub Pacan o postawie opozycji na arenie międzynarodowej 
  • "Nasz zespół jest żartem" - Bartosz Boruciak rozmawia z Piotrem Połaciem, współzałożycielem zespołu "Bracia Figo Fagot" 
  • "Jestem jak pianista wirtuoz" Jakub Pacan rozmawia z rzeźbiarką Ludwiką Ogorzelec 
  • "Małe kłamstewka nie do końca udane" Jan Tracz recenzuje film "Od nowa" 
  • "Nieudany eksperyment" - Mateusz Kosiński o handlu 6 grudnia 

  • "Socjalpatrioci i inni" prof. Marka Jana Chodakiewicza 
  • W dziale sport Łukasz Bobruk - "Futbol w stanie wojennym" i "Olimpijskie plany" Anny Zielińskiej o rozszerzeniu listy dyscyplin olimpijskich 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (51/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe