Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Cleo: ścigam się ze sobą

Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam się od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory – mówi Cleo, wokalistka, autorka tekstów, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Bartosza Boruciaka z Cleo? 

Lubię przeskakiwać z jednej stylistyki w drugą. To mnie kręci. Wiele się nauczyłam w trakcie powstawania płyty „SuperNOVA”. Uczyłam się nowych brzmień, inaczej frazowałam. Bałam się, bo za każdym razem wychodziłam ze strefy komfortu. Strefą komfortu jest dla mnie stylistyka „VinyLOVEJ”. Utwór „Cała twoja” z Sobelem jest najlżej zaśpiewanym utworem w mojej dotychczasowej działalności artystycznej.

A czy Cleo chciałaby coś zmienić w sobie? 

– Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory.

 

„Atak na dziennikarza to atak na wolność słowa” pisze Anna Zielińska 

Dziennikarze relacjonujący konflikty w Polsce w sytuacji zagrożenia zdani są tylko na siebie. Nie ma skutecznych zabezpieczeń i rozwiązań prawnych, które chroniłyby ich przed atakami osób, dla których ich obecność jest niewygodna. Nie tylko nasz redakcyjny kolega Tomasz Gutry (postrzelony w twarz z broni gładkolufowej), ale także Adam Tuchliński, fotoreporter „Newsweek Polska” (uderzony pałką policyjną w tył głowy i zepchnięty ze schodów), fotoreporter Jakub Kamiński z agencji East News (uderzony przez policjanta) oraz Renata Kim z „Newsweek Polska” i Przemysław Stefaniak z „Krytyki Politycznej” – to poszkodowani podczas ostatniego Marszu Niepodległości dziennikarze.

„Inspirujmy się Republikanami i Fideszem” mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem poseł Tomasz Rzymkowski 

Spór wewnątrz PiS dotyczy teraz tego, czy chcemy realizować wizję Polski, która towarzyszyła nam od początku, czy powinniśmy za wszelką cenę próbować dostosować się do modnych postulatów na rynku idei. Podążanie za modnymi ideologiami uważam za błędną koncepcję. Trzeba być wiernym swoim przekonaniom. Owszem, drobne korekty są wskazane, ale trwanie przy ideowych pryncypiach jesteśmy też winni wyborcom. 


O europejskiej płacy minimalnej z ekspertem prawnym KK NSZZ „Solidarność” Barbarą Surdykowską rozmawia Teresa Wójcik.


Płaca minimalna to najniższe wynagrodzenie, jakie może otrzymać pracownik. Może ona wynikać z ustawy lub układu zbiorowego pracy (zawartego przez związki zawodowe i organizacje pracodawców dla danego sektora gospodarki lub dla całego państwa). (…)  Oczywiście zaraz pojawia się pytanie, do kogo adresowana jest płaca minimalna? Odpowiedź na to pytanie jest współcześnie coraz trudniejsze ze względu na rozmywanie się definicji pracownika, co związane jest z licznymi czynnikami, takimi jak zmiana technologiczna, praca zdalna, zatrudnianie poprzez platformy internetowe. Ważny jest fakt, czy płaca minimalna w danym państwie obejmuje pracowników sezonowych, migrantów etc. Zawsze trzeba się dość dokładnie przyjrzeć danej regulacji. Rola płacy minimalnej widoczna jest zarówno jako czynnika, który ma gwarantować pewien poziom dostatku osoby żyjącej z pracy, jak i ma znaczenie makroekonomiczne jako jeden z czynników kształtujących popyt wewnętrzny. 

W artykule „Winnica podupadła” Jakuba Pacana przeczytamy o współczesnych problemach Kościoła 

Kiedy świeccy katolicy mówią, że Kościół musi się oczyścić, że trzeba zło wypalać w nim gorącym żelazem, nawet przez jego wrogów, to tak naprawdę jest dobra wiadomość. To oznacza, że wierni, choć zgorszeni skandalami, chcą w tym Kościele być, zależy im na nim. O wiele gorsza sytuacja byłaby wtedy, gdyby nawet ci najwierniejsi machnęli ręką i zupełnie odeszli od Kościoła. 


W numerze również:

  • Agnieszka Żurek "Co dalej w sprawie postrzelenia naszego fotoreportera?"
  • "Pracownicy są ważni" - Przewodniczący Piotr Duda w rozmowie z Teresą Wójcik

  • Barbara Surdykowska "Nadciąga europejska płaca minimalna" 
  • "Szpital zbudowany na wczoraj" Andrzej Berezowski o Szpitalu Narodowym 
  • Teresa Wójcik "Nowa islamizacja Europy"
  • Aleksander Żywczyk "Azja przejmuje władzę w świecie" o azjatyckiej umowie o wolnym handlu 
  • Sebastian Pytel recenzuje "Kolejny film o Boracie" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Między socjałami a żydokomuną" 
  • Aleksander Żywczyk "Czarna dziura na Krańcu Układu Słonecznego" 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Jaromirem Krukiem, prezesem Kieleckiego Stowarzyszenia Sportowego „Gol”, od lat współpracującego z Zarządem Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”,
  • Łukasz Bobruk przedstawia sylwetkę Przemysława Płachety 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (48/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 

 


 

POLECANE
Nie żyje aktorka znanych polskich seriali z ostatniej chwili
Nie żyje aktorka znanych polskich seriali

2 lipca 2025 roku w wieku 88 lat zmarła Joanna Jarzębska - znana i ceniona aktorka teatralna oraz telewizyjna. Informację o jej śmierci przekazała pogrążona w żałobie rodzina, publikując oficjalny nekrolog.

Komunikat dla mieszkańców Lubelszczyzny z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców Lubelszczyzny

IMGW przewiduje w czwartek gwałtowne wzrosty poziomu wód w południowo wschodniej części województwa lubelskiego. Stany wody w pięciu punktach znajdują się w strefach wysokich.

Hołownia traci kontrolę? Petru mówi o nowej partii z ostatniej chwili
Hołownia traci kontrolę? Petru mówi o nowej partii

Ryszard Petru, ekonomista i poseł Polski 2050, w ostatnim wywiadzie dla Polsat News przyznał, że środowisko przedsiębiorców coraz częściej sugeruje mu stworzenie nowej formacji politycznej. Choć sam podkreśla, że nadal widzi potencjał w partii Szymona Hołowni, nie wyklucza powstania nowego bytu politycznego.

Parlament Europejski zdecydował ws. odwołania Ursuli von der Leyen z ostatniej chwili
Parlament Europejski zdecydował ws. odwołania Ursuli von der Leyen

Parlament Europejski w Strasburgu opowiedział się w czwartek przeciwko wnioskowi o wotum nieufności dla Komisji Europejskiej, na której czele stoi Ursula von der Leyen. 175 europosłów poparło wniosek, 360 było przeciw. W głosowaniu 175 europosłów była za przyjęciem wniosku, przeciwko opowiedziało się 360, a 18 się wstrzymało.

Andrzej Duda odniósł się do słów ws. kary za zdradę. Przypomniał, kto wcześniej mówił o wieszaniu z ostatniej chwili
Andrzej Duda odniósł się do słów ws. kary za zdradę. Przypomniał, kto wcześniej mówił o wieszaniu

W środę wieczorem Andrzej Duda w wywiadzie dla kanałów Otwarta Konserwa, Nowy Ład i Klub Jagielloński krytykował część środowiska sędziowskiego, która "opowiada się po jednej ze stron sporu politycznego". Przytoczył też wypowiedź: "Dlaczego w Polsce jest tyle zdrady i warcholstwa bezczelnego? Ponieważ dawno nikogo nie powieszono za zdradę". Ten cytat wzburzył polityków koalicji i wspierających ich komentatorów. Prezydent postanowił odnieść się do tych reakcji.  

TVP wycofuje się z produkcji Lalki. Zdjęcia ruszają za dwa tygodnie Wiadomości
TVP wycofuje się z produkcji "Lalki". Zdjęcia ruszają za dwa tygodnie

Nie będzie nowego serialu opartego na adaptacji "Lalki" Bolesława Prusa – przekazał Radosław Drabik, producent filmu. Powodem jest rezygnacja TVP z realizacji serialu. Zastrzegł jednocześnie, że zdjęcia do filmu w wersji kinowej ruszają za dwa tygodnie. 

Komunikat dla użytkowników aplikacji mObywatel z ostatniej chwili
Komunikat dla użytkowników aplikacji mObywatel

Sejm przyjął wszystkie poprawki do nowelizacji ustawy o aplikacji mObywatel wprowadzającej nowe usługi w aplikacji, m.in. mStłuczkę oraz funkcję wirtualnego asystenta opartego na modelu sztucznej inteligencji.

Wotum nieufności dla Ursuli von der Leyen? Dwa ciężkie zarzuty z ostatniej chwili
Wotum nieufności dla Ursuli von der Leyen? Dwa ciężkie zarzuty

Parlament Europejski zagłosuje w czwartek nad wnioskiem o wotum nieufności dla Komisji Europejskiej, na której czele stoi Ursula von der Leyen. Podpisy pod wnioskiem zbierał europoseł Gheorghe Piperea ze Związku Jedności Rumunów (AUR).

Polski rząd godzi się na umowę z Mercosur. Wspólne oświadczenie rządów francuskiego i polskiego z ostatniej chwili
"Polski rząd godzi się na umowę z Mercosur". Wspólne oświadczenie rządów francuskiego i polskiego

''Polski rząd godzi się na umowę UE–MERCOSUR'' – pisze Jacek Saryusz Wolski na platformie X. Umowa budzi potężne kontrowersje.

Sejm przyjął uchwałę o upamiętnieniu ofiar Obławy Augustowskiej z ostatniej chwili
Sejm przyjął uchwałę o upamiętnieniu ofiar Obławy Augustowskiej

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 80. rocznicę zbrodni oddaje hołd ofiarom Obławy Augustowskiej, niezłomnym żołnierzom drugiej konspiracji, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli heroiczną walkę o prawdziwą niepodległość Polski – głosi uchwała przyjęta w środę przez izbę niższą.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Cleo: ścigam się ze sobą

Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam się od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory – mówi Cleo, wokalistka, autorka tekstów, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Bartosza Boruciaka z Cleo? 

Lubię przeskakiwać z jednej stylistyki w drugą. To mnie kręci. Wiele się nauczyłam w trakcie powstawania płyty „SuperNOVA”. Uczyłam się nowych brzmień, inaczej frazowałam. Bałam się, bo za każdym razem wychodziłam ze strefy komfortu. Strefą komfortu jest dla mnie stylistyka „VinyLOVEJ”. Utwór „Cała twoja” z Sobelem jest najlżej zaśpiewanym utworem w mojej dotychczasowej działalności artystycznej.

A czy Cleo chciałaby coś zmienić w sobie? 

– Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory.

 

„Atak na dziennikarza to atak na wolność słowa” pisze Anna Zielińska 

Dziennikarze relacjonujący konflikty w Polsce w sytuacji zagrożenia zdani są tylko na siebie. Nie ma skutecznych zabezpieczeń i rozwiązań prawnych, które chroniłyby ich przed atakami osób, dla których ich obecność jest niewygodna. Nie tylko nasz redakcyjny kolega Tomasz Gutry (postrzelony w twarz z broni gładkolufowej), ale także Adam Tuchliński, fotoreporter „Newsweek Polska” (uderzony pałką policyjną w tył głowy i zepchnięty ze schodów), fotoreporter Jakub Kamiński z agencji East News (uderzony przez policjanta) oraz Renata Kim z „Newsweek Polska” i Przemysław Stefaniak z „Krytyki Politycznej” – to poszkodowani podczas ostatniego Marszu Niepodległości dziennikarze.

„Inspirujmy się Republikanami i Fideszem” mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem poseł Tomasz Rzymkowski 

Spór wewnątrz PiS dotyczy teraz tego, czy chcemy realizować wizję Polski, która towarzyszyła nam od początku, czy powinniśmy za wszelką cenę próbować dostosować się do modnych postulatów na rynku idei. Podążanie za modnymi ideologiami uważam za błędną koncepcję. Trzeba być wiernym swoim przekonaniom. Owszem, drobne korekty są wskazane, ale trwanie przy ideowych pryncypiach jesteśmy też winni wyborcom. 


O europejskiej płacy minimalnej z ekspertem prawnym KK NSZZ „Solidarność” Barbarą Surdykowską rozmawia Teresa Wójcik.


Płaca minimalna to najniższe wynagrodzenie, jakie może otrzymać pracownik. Może ona wynikać z ustawy lub układu zbiorowego pracy (zawartego przez związki zawodowe i organizacje pracodawców dla danego sektora gospodarki lub dla całego państwa). (…)  Oczywiście zaraz pojawia się pytanie, do kogo adresowana jest płaca minimalna? Odpowiedź na to pytanie jest współcześnie coraz trudniejsze ze względu na rozmywanie się definicji pracownika, co związane jest z licznymi czynnikami, takimi jak zmiana technologiczna, praca zdalna, zatrudnianie poprzez platformy internetowe. Ważny jest fakt, czy płaca minimalna w danym państwie obejmuje pracowników sezonowych, migrantów etc. Zawsze trzeba się dość dokładnie przyjrzeć danej regulacji. Rola płacy minimalnej widoczna jest zarówno jako czynnika, który ma gwarantować pewien poziom dostatku osoby żyjącej z pracy, jak i ma znaczenie makroekonomiczne jako jeden z czynników kształtujących popyt wewnętrzny. 

W artykule „Winnica podupadła” Jakuba Pacana przeczytamy o współczesnych problemach Kościoła 

Kiedy świeccy katolicy mówią, że Kościół musi się oczyścić, że trzeba zło wypalać w nim gorącym żelazem, nawet przez jego wrogów, to tak naprawdę jest dobra wiadomość. To oznacza, że wierni, choć zgorszeni skandalami, chcą w tym Kościele być, zależy im na nim. O wiele gorsza sytuacja byłaby wtedy, gdyby nawet ci najwierniejsi machnęli ręką i zupełnie odeszli od Kościoła. 


W numerze również:

  • Agnieszka Żurek "Co dalej w sprawie postrzelenia naszego fotoreportera?"
  • "Pracownicy są ważni" - Przewodniczący Piotr Duda w rozmowie z Teresą Wójcik

  • Barbara Surdykowska "Nadciąga europejska płaca minimalna" 
  • "Szpital zbudowany na wczoraj" Andrzej Berezowski o Szpitalu Narodowym 
  • Teresa Wójcik "Nowa islamizacja Europy"
  • Aleksander Żywczyk "Azja przejmuje władzę w świecie" o azjatyckiej umowie o wolnym handlu 
  • Sebastian Pytel recenzuje "Kolejny film o Boracie" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Między socjałami a żydokomuną" 
  • Aleksander Żywczyk "Czarna dziura na Krańcu Układu Słonecznego" 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Jaromirem Krukiem, prezesem Kieleckiego Stowarzyszenia Sportowego „Gol”, od lat współpracującego z Zarządem Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”,
  • Łukasz Bobruk przedstawia sylwetkę Przemysława Płachety 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (48/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe