Groźny incydent w gdyńskim szpitalu. 28-latka usłyszała zarzuty

28-latka doprowadzona do prokuratury
Oficer prasowa gdyńskiej policji kom. Jolanta Grunert przekazała PAP, że w niedzielę 28-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie usłyszała zarzuty naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. "Prokurator zastosował wobec 28-latki dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych" - podała.
Kobieta w nocy z piątku na sobotę, po przyjeździe na SOR Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni, naruszyła nietykalność trzech osób: ordynatora, lekarki i ratowniczki medycznej.
28-latka mieszkanka Gdańska miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto kobiecie wykonano test na obecność narkotyków - z wynikiem pozytywnym. Pobrano od niej również krew, aby zbadać zawartość substancji psychoaktywnych.
- Skandal w Niemczech. Polska telewizja nie wpuszczona na obchody rocznicy wyzwolenia obozu Ravensbruck
- IMGW wydał nowy komunikat. Oto co nas czeka
- Rosja użyje broni jądrowej? Niepokojące słowa Władimira Putina
- Polski wynalazca zaprezentował latający ścigacz jak z Gwiezdnych Wojen
- Komunikat dla mieszkańców Warszawy
- Wraca sprawa długu terytorialnego. Będzie korekta granicy z Czechami?
- Trwają wybory prezydenckie w Rumunii. Są nowe dane
- Onet kłamie ws. Karola Nawrockiego? "To fake news"
- Komunikat dla mieszkańców Poznania
Dramatyczna sytuacja w szpitalu
W sobotę rano zespół gdyńskiego szpitala w mediach społecznościowych napisał, że "doszło do kolejnej dramatycznej sytuacji". "Pobudzona pacjentka zaatakowała trzy osoby, raniąc ludzi, którzy przyszli jej pomóc. Ludzi, którzy nie są tam, +bo muszą+, ale dlatego, że chcą ratować innych" - napisano.
Rzeczniczka spółki Szpitale Pomorskie Małgorzata Pisarewicz w sobotę przekazała PAP, że kobieta została przywieziona do szpitala ok. godz. 3 w nocy. Została obezwładniona przez pracowników i przewieziona na komisariat przez wezwanych na miejsce funkcjonariuszy. Pracownicy szpitala zostali poddani badaniom diagnostycznym. "Obrażenia nie okazały się zagrażające życiu" - podano w mediach społecznościowych.
Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.