Najnowszy numer "TS": "Solidarność" nadzieją Hiszpanów „Podziwiamy wasz opór”

– Jesteśmy narodowym i antykomunistycznym związkiem zawodowym. Dlatego też uważamy, że antykomunistyczna walka robotnicza prowadzona przez Solidarność w latach 80. powinna służyć za przykład i inspirację dla wszystkich niezależnych i patriotycznych związków zawodowych w Europie – mówi Rodrigo Alonso, sekretarz generalny hiszpańskiego związku zawodowego „Solidaridad”, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Mateusza Kosińskiego z Rodrigo Alonso? Nasz publicysta pyta m.in. o to czy polskie racje przebijają się do hiszpańskich mediów. 

Media w Hiszpanii są na usługach władzy, więc można sobie wyobrazić, jak traktują suwerenne narody, takie jak Polska czy Węgry, i jak wyglądają informacje, które o nich docierają. W Hiszpanii kraje te są przedstawiane jako narody będące pod dyktaturą, w których podważane są podstawowe wolności, ale wiemy, że jest zupełnie odwrotnie. 

Mamy bardzo jasne poglądy na temat tego, czym jest praworządność i obrona suwerenności narodowej, dlatego podzielamy wizję Węgier i Polski oraz spór, jaki toczą z elitami finansowymi i medialnymi, które dążą do podporządkowania sobie naszych narodów i wykorzystania ich do realizacji swoich postulatów.

O ruchach łączących europejskich konserwatystów pisze Aleksander Żywczyk. 

Jak nigdy wcześniej europejscy – choć nie tylko – konserwatyści szukają wspólnych płaszczyzn porozumienia. Reprezentowany przez nich tradycyjny ład społeczny chwieje się w posadach. Zaatakowany przez lewicę na niemal wszystkich płaszczyznach ów ład wymaga wspólnych działań i z całą pewnością zostanie obroniony. Jeżeli europejska czy amerykańska lewica zostanie zmarginalizowana, co wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, będzie to zawdzięczała wyłącznie sobie i obecnej agresywnej ofensywie.

O wpływie pandemii na kryzys Kościoła pisze Agnieszka Żurek 

Na wprowadzony niedawno ogólnopolski lockdown i zmęczenie psychiczne trwającymi od roku obostrzeniami nakłada się występujący u wielu ludzi kryzys wiary i życia duchowego. Związane z obostrzeniami odchodzenie od tradycyjnych form uczestnictwa w liturgii zbiega się w czasie z procesem laicyzacji i odchodzenia od Kościoła w znaczeniu nie tylko fizycznym, ale i duchowym. (...) 
Na pytanie Krystyny Kiwacz, dziennikarki Telewizji Chrystusa Króla, o przyczynę takiego stanu rzeczy, ks. Piotr Glas odpowiedział: „Nie można już dłużej udawać, że kryzysu w Kościele nie ma i że on sam się naprawi. Nie naprawi się, a nasza bierność tylko pogorszy sytuację. Wycofujemy się jako Kościół z wielu dziedzin życia ludzi, stajemy się skostniałą instytucją, która właściwie ma bardzo mało do powiedzenia.”

„Nadchodzi dzień wolności” - Anna Zielińska opisuje aktualna sytuację na Białorusi 

Europa o nas zapomina – mówią Białorusini. W atmosferze zastraszania i coraz większych restrykcji białoruska opozycja przygotowuje się do wznowienia masowych protestów przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki.

25 marca – Dzień Wolności, nieuznawane przez białoruskie władze święto upamiętniające powstanie w 1918 roku niezależnej Białoruskiej Republiki Ludowej, w tym roku ma być dniem wznowienia masowych protestów na Białorusi. 

O europejskich rajach podatkowych pisze Aleksander Żywczyk 

To nie egzotyczne wyspy na Oceanie Spokojnym czy egzotyczne kraje Ameryki Łacińskiej, a kraje Unii Europejskiej są jednymi z najbardziej popularnych rajów podatkowych świata – wynika z opublikowanej właśnie tegorocznej edycji Indeksu Rajów Podatkowych. Rynek firm uciekających z podatkami za granicę jest coraz większy. I nie muszą wcale szukać daleko – europejskie rozwiązania są dużo bliższe i często znacznie bezpieczniejsze dla wielkich korporacji.

"Podziemne behemoty" Konrad Wernicki - o zaawansowanyh podziemnych maszynach, które pracują w polskich kopalniach 

Pracę górników wciąż postrzega się nieco stereotypowo jako wyłącznie fizyczną harówkę z ciężkim narzędziem w rękach. Tymczasem setki metrów pod ziemią w arcytrudnych warunkach pracują nie tylko ludzie, ale też potężne, technologicznie zaawansowane maszyny. Jedne z najlepszych produkowane są w Polsce i działają nie tylko w polskich, ale też zagranicznych kopalniach.

W numerze również m.in. 

  • Patrick Edery - Francuska wersja Tysola dostępna już od 20 dni!
  • Aleksander Żywczyk - "Tortury i morderstwa zgodne z prawem" - brytyjski Sąd Apelacyjny orzeka, że służby specjalne mogą popełniać nawet poważne przestępstwa
  • Bartosz Boruciak rozmawia z Robertem DrySkull Krawczykiem 
  • Piotr Łopuszański recenzuje książkę Sławomira Kopra "Sekretne życie autorów lektur szkolnych"
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - "Rozmaite opcje lewicowe" 
  • Aleksander Żywczyk o aukcji internetowej Beeple 
  • Marcin Żegliński rozmawia z Krzysztofek Adamkiem przewodniczącym Sekcji Młodych Regionu Śląsko-Dąbrowskiego 
  • Łukasz Bobruk pisze o odejściu Joachima Leowa a Anna Zielińska o rozpoczęciu eliminacji do MŚ w Katarze


 

POLECANE
Polski himalaista utknął na Broad Peaku po zejściu lawiny. Czeka na ewakuację Wiadomości
Polski himalaista utknął na Broad Peaku po zejściu lawiny. Czeka na ewakuację

W rejonie Broad Peaku doszło do niebezpiecznego wypadku. Po zejściu lawiny poważnie ucierpiał polski himalaista Waldemar Kowalewski. Mężczyzna złamał nogę i od kilku dni czeka na ratunek w namiocie na wysokości około 6500 m n.p.m.

O włos od tragedii na polskiej kolei. Dwa pociągi naprzeciw siebie z ostatniej chwili
O włos od tragedii na polskiej kolei. Dwa pociągi naprzeciw siebie

O niebezpiecznym zdarzeniu w Małopolsce, jako pierwsze, poinformowało radio RMF FM. O mało nie doszło tam do zderzenia dwóch pociągów Intercity - oba składy zostały skierowane na jeden tor z dwóch różnych stron.

UJ pracuje nad teleskopem kosmicznym. Start misji coraz bliżej Wiadomości
UJ pracuje nad teleskopem kosmicznym. Start misji coraz bliżej

Zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego pracuje nad pierwszym w historii uczelni satelitą naukowym. Konstruowany przez nich teleskop kosmiczny będzie miał za zadanie zbadać 50 komet, by pomóc zrozumieć, skąd pochodzi woda na Ziemi.

W kąpieliskach nad Zatoką Gdańską wykryto mazut z ostatniej chwili
W kąpieliskach nad Zatoką Gdańską wykryto mazut

Jak poinformował Sanepid, w sześciu kąpieliskach nad Zatoką Gdańską w powiecie nowodworskim, od Mikoszewa do Kątów Rybackich, wykryto w badanych próbkach wody pozostałości smolistych – mazut.

Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej z ostatniej chwili
Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej

Straż Graniczna opublikowała najnowszy raport dotyczący sytuacji na granicy z Litwą. Jak poinformowano, kolejne osoby zostały zatrzymane za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej.

Polacy chcą referendum w sprawie nielegalnych imigrantów. Miażdżące wyniki sondażu pilne
Polacy chcą referendum w sprawie nielegalnych imigrantów. Miażdżące wyniki sondażu

W sondażu pracowni SW Research przeprowadzonym dla RP.pl Polakom zadano pytanie: „Czy wzięłaby Pani/wziąłby Pan udział w referendum, w którym pytanie brzmiałoby: >>Czy jesteś za odrzuceniem przymusowego przyjmowania nielegalnych migrantów, które skutkuje ryzykiem spadku bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego?<<”.

Wpadka w „Dzień dobry wakacje”. Nagranie trafiło do sieci Wiadomości
Wpadka w „Dzień dobry wakacje”. Nagranie trafiło do sieci

Podczas sobotniego wydania programu „Dzień Dobry Wakacje” doszło do drobnego incydentu z udziałem prowadzącej Pauliny Krupińskiej. Podczas jednej z zabaw z udziałem dzieci prezenterka niefortunnie się przewróciła. Cała sytuacja została zarejestrowana i opublikowana na Instagramie programu.

Rekonstrukcja rządu przesunięta, bo Hołownia wyjechał na urlop? Nieoficjalne ustalenia pilne
Rekonstrukcja rządu przesunięta, bo Hołownia wyjechał na urlop? Nieoficjalne ustalenia

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rekonstrukcja rządu została przesunięta ze względu na rozpoczęty 10 lipca urlop marszałka Sejmu Szymona Hołowni. To właśnie jego nieobecność miała być również przyczyną wyjątkowo późnych głosowań sejmowych w środę, czyli na dzień przed wyjazdem Hołowni.

Na początku było źle. Legendarny trener przerwał milczenie Wiadomości
"Na początku było źle". Legendarny trener przerwał milczenie

Louis van Gaal, były trener Manchesteru United i reprezentacji Holandii, opowiedział o swoim stanie zdrowia po walce z rakiem prostaty.

#CoPoTusku. Prawnicy dla Polski: Reforma sądownictwa z ostatniej chwili
#CoPoTusku. Prawnicy dla Polski: Reforma sądownictwa

Polacy są narodem niebywale spokojnym i długo znoszącym rzeczy, które gdzie indziej wywołują wściekłość i rozruchy. To nie Francuzi, których narodowym sportem jest strajkowanie i protesty uliczne. To nie Hiszpanie, którzy po ostatniej powodzi wyładowali się na idiotach politykach, którzy w ramach lewackiego szaleństwa rozebrali urządzenia hydrotechniczne co doprowadziło do katastrofy: śmierci ludzi i ogromnych zniszczeń.

REKLAMA

Najnowszy numer "TS": "Solidarność" nadzieją Hiszpanów „Podziwiamy wasz opór”

– Jesteśmy narodowym i antykomunistycznym związkiem zawodowym. Dlatego też uważamy, że antykomunistyczna walka robotnicza prowadzona przez Solidarność w latach 80. powinna służyć za przykład i inspirację dla wszystkich niezależnych i patriotycznych związków zawodowych w Europie – mówi Rodrigo Alonso, sekretarz generalny hiszpańskiego związku zawodowego „Solidaridad”, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Mateusza Kosińskiego z Rodrigo Alonso? Nasz publicysta pyta m.in. o to czy polskie racje przebijają się do hiszpańskich mediów. 

Media w Hiszpanii są na usługach władzy, więc można sobie wyobrazić, jak traktują suwerenne narody, takie jak Polska czy Węgry, i jak wyglądają informacje, które o nich docierają. W Hiszpanii kraje te są przedstawiane jako narody będące pod dyktaturą, w których podważane są podstawowe wolności, ale wiemy, że jest zupełnie odwrotnie. 

Mamy bardzo jasne poglądy na temat tego, czym jest praworządność i obrona suwerenności narodowej, dlatego podzielamy wizję Węgier i Polski oraz spór, jaki toczą z elitami finansowymi i medialnymi, które dążą do podporządkowania sobie naszych narodów i wykorzystania ich do realizacji swoich postulatów.

O ruchach łączących europejskich konserwatystów pisze Aleksander Żywczyk. 

Jak nigdy wcześniej europejscy – choć nie tylko – konserwatyści szukają wspólnych płaszczyzn porozumienia. Reprezentowany przez nich tradycyjny ład społeczny chwieje się w posadach. Zaatakowany przez lewicę na niemal wszystkich płaszczyznach ów ład wymaga wspólnych działań i z całą pewnością zostanie obroniony. Jeżeli europejska czy amerykańska lewica zostanie zmarginalizowana, co wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, będzie to zawdzięczała wyłącznie sobie i obecnej agresywnej ofensywie.

O wpływie pandemii na kryzys Kościoła pisze Agnieszka Żurek 

Na wprowadzony niedawno ogólnopolski lockdown i zmęczenie psychiczne trwającymi od roku obostrzeniami nakłada się występujący u wielu ludzi kryzys wiary i życia duchowego. Związane z obostrzeniami odchodzenie od tradycyjnych form uczestnictwa w liturgii zbiega się w czasie z procesem laicyzacji i odchodzenia od Kościoła w znaczeniu nie tylko fizycznym, ale i duchowym. (...) 
Na pytanie Krystyny Kiwacz, dziennikarki Telewizji Chrystusa Króla, o przyczynę takiego stanu rzeczy, ks. Piotr Glas odpowiedział: „Nie można już dłużej udawać, że kryzysu w Kościele nie ma i że on sam się naprawi. Nie naprawi się, a nasza bierność tylko pogorszy sytuację. Wycofujemy się jako Kościół z wielu dziedzin życia ludzi, stajemy się skostniałą instytucją, która właściwie ma bardzo mało do powiedzenia.”

„Nadchodzi dzień wolności” - Anna Zielińska opisuje aktualna sytuację na Białorusi 

Europa o nas zapomina – mówią Białorusini. W atmosferze zastraszania i coraz większych restrykcji białoruska opozycja przygotowuje się do wznowienia masowych protestów przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki.

25 marca – Dzień Wolności, nieuznawane przez białoruskie władze święto upamiętniające powstanie w 1918 roku niezależnej Białoruskiej Republiki Ludowej, w tym roku ma być dniem wznowienia masowych protestów na Białorusi. 

O europejskich rajach podatkowych pisze Aleksander Żywczyk 

To nie egzotyczne wyspy na Oceanie Spokojnym czy egzotyczne kraje Ameryki Łacińskiej, a kraje Unii Europejskiej są jednymi z najbardziej popularnych rajów podatkowych świata – wynika z opublikowanej właśnie tegorocznej edycji Indeksu Rajów Podatkowych. Rynek firm uciekających z podatkami za granicę jest coraz większy. I nie muszą wcale szukać daleko – europejskie rozwiązania są dużo bliższe i często znacznie bezpieczniejsze dla wielkich korporacji.

"Podziemne behemoty" Konrad Wernicki - o zaawansowanyh podziemnych maszynach, które pracują w polskich kopalniach 

Pracę górników wciąż postrzega się nieco stereotypowo jako wyłącznie fizyczną harówkę z ciężkim narzędziem w rękach. Tymczasem setki metrów pod ziemią w arcytrudnych warunkach pracują nie tylko ludzie, ale też potężne, technologicznie zaawansowane maszyny. Jedne z najlepszych produkowane są w Polsce i działają nie tylko w polskich, ale też zagranicznych kopalniach.

W numerze również m.in. 

  • Patrick Edery - Francuska wersja Tysola dostępna już od 20 dni!
  • Aleksander Żywczyk - "Tortury i morderstwa zgodne z prawem" - brytyjski Sąd Apelacyjny orzeka, że służby specjalne mogą popełniać nawet poważne przestępstwa
  • Bartosz Boruciak rozmawia z Robertem DrySkull Krawczykiem 
  • Piotr Łopuszański recenzuje książkę Sławomira Kopra "Sekretne życie autorów lektur szkolnych"
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - "Rozmaite opcje lewicowe" 
  • Aleksander Żywczyk o aukcji internetowej Beeple 
  • Marcin Żegliński rozmawia z Krzysztofek Adamkiem przewodniczącym Sekcji Młodych Regionu Śląsko-Dąbrowskiego 
  • Łukasz Bobruk pisze o odejściu Joachima Leowa a Anna Zielińska o rozpoczęciu eliminacji do MŚ w Katarze



 

Polecane
Emerytury
Stażowe