Najnowszy numer "TS": Siostry Szydłowskie - Zawsze nam się chce

– Myślimy, że to wszystko zaplanowała nasza mama, która marzyła, żebyśmy śpiewały razem, we trzy. Dlatego udział w 1. edycji „The Voice Senior” był hołdem dla Niej. A dziś dedykujemy jej naszą debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Siostry Szydłowskie”. Byłaby przeszczęśliwa, trzymając ją w rękach – mówią Siostry Szydłowskie, wokalistki, zwyciężczynie pierwszej edycji programu „The Voice Senior”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Siostrami Szydłowskimi? 


Mój mąż mówił, żebym dała sobie spokój, że co ja teraz mogę. A tu niespodzianka! I na przekór mojemu mężowi poszłam na casting, chociaż jak dziewczyny mówiły na początku, byłam sceptyczna wobec tego pomysłu. (…) Nie żałuję, a wcześniej nie chciałam. Ludzie, bierzcie ze mnie przykład. Jestem najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniają się niezależnie od wieku, że trzeba im pomagać, a nie stawać okoniem wobec losu. Życie jest za krótkie i zbyt piękne, żeby samemu pozbawiać się takich przyjemności! Do odważnych świat należy – wsiadać w samochód, pociąg, zabrać naszą swingującą i megapozytywną płytę, nakręcić się i z marszu na casting do 3. edycji „The Voice Senior”!

- mówi jedna z Sióstr Szydłowskich.

O kobietach Żołnierzach Wyklętych pisze Agnieszka Żurek. 

Sanitariuszki, łączniczki, kurierki, ale także wywiadowczynie, mózgi operacji wojskowych czy wreszcie pełnoprawni żołnierze walczący z bronią w ręku. Kim były kobiety – Żołnierze Wyklęci?
Rzeczniczka inicjatywy „Bieg tropem wilczym” Barbara Konarska zwraca uwagę na niedoceniany często, a niezwykle ważny wymiar walki o niepodległość „Dziewczyn Wyklętych” – starania o zachowanie polskiej tradycji, kultury, wartości rodzinnych i patriotycznych. „Walczyły o to samo, co Żołnierze Niezłomni, z tym, że jeszcze przy okazji musiały walczyć o byt swoich dzieci i to, żeby móc tych swoich Żołnierzy wspierać. Były kobietami w trudnych czasach – mówiła na antenie Polskiego Radia Konarska. 

 

Mateusz Kosiński w artykule „Proste rady Sławomira Mentzena” komentuje słowa polityka Konfederacji, który zaatakował młodych ludzi, którzy długo mieszkają z rodzicami. 

Słowa Sławomira Mentzena nie są niczym nowym, to powtarzanie retoryki Janusza Korwin-Mikkego, ale i budowniczych postokrągłostołowego ładu, według której wszystkie elementy naszego życia poddane powinny zostać „niewidzialnej ręce rynku”, która doprowadzi do poprawy codziennego bytu. To polityka wycofania się państwa, polityka „ciepłej wody w kranie”. Warto szczególnie młodym obywatelom przypominać, że polityka ta w pierwszych dekadach III Rzeczpospolitej doprowadziła do pogłębiania się przepaści między Polską a krajami Europy Zachodniej, w których, co istotne, państwo wcale nie wycofało się z regulowania rynku mieszkaniowego czy rynku pracy.

 

Z Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w MRiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych rozmawia Jakub Pacan.

– Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie

– słyszymy.

O bezprecedensowej wojnie – spółki vs państwo pisze Aleksander Żywczyk. 

Choć wycisza się konflikt wielkich firm technologicznych z państwami narodowymi, wojna między nimi dopiero się zaczyna. Sygnalizuje ona zmiany w skali całego świata, które pokażą, który model państwa sprawdza się najlepiej i czy ludzkość jest gotowa na to, aby po władzę sięgnęły prywatne firmy. 

A w numerze ponadto:

  •  „Ratujmy kobiecy sport” Agnieszka Żurek o problemach transeksualizmu w kobiecym sporcie 
  • „Naszym grzechem jest skuteczność” Kaja Godek polemizuje z Mateuszem Kosińskim 
  • „Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet” Agnieszka Żurek o roli kobiet w chrześcijaństwie 
  • „Gazowy most do przyszłości” Teresa Wójcik o sytuacji Poleskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego 
  • „W pułapce lewicy” Teresa Wójcik o relacjach między ALF-CIO, największej unii związków zawodowych w USA a Partią Demokratyczną i prezydentem Joe Bidenem 
  • „Irlandzcy protestanci chcą zaostrzenia ustawy aborcyjnej” Aleksander Żywczyk o nadchodzących zmianach na Zielonej Wyspie 
  • „Muzy artystów” Piotr Łopuszański recenzuje książkę „Kobiety z obrazów” 
  • Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie wolności i solidarności” przedstawia postać Pawła Gajowniczka 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - „Lenin a samostanowienie narodów” 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Joanną Kruk, przewodniczącą Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ Solidarność 
  • Aleksander Żywczyk o łaziku Perseverance na Marsie 
  • W dziale sport: Łukasz Bobruk – zdrowotne kłopoty Patryka Dziczka a Anna Zielińska wspomina Aleksandra Dobę 


 

POLECANE
Komunikat dla mieszkańców Warszawy. Utrudnienia dla kierowców Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców Warszawy. Utrudnienia dla kierowców

W sobotę 12 lipca na Stadionie Narodowym zagra zespół Guns N’Roses. Przed koncertem ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę – poinformował stołeczny ratusz.

Żona prezesa Lufthansy śmiertelnie potrąciła kobietę na pasach Wiadomości
Żona prezesa Lufthansy śmiertelnie potrąciła kobietę na pasach

W centrum ekskluzywnego kurortu na Sardynii, doszło do wypadku, który odbił się szerokim echem w całej Europie. Za kierownicą auta, które potrąciło 24-latkę na przejściu dla pieszych, siedziała Vivian Spohr — żona prezesa Lufthansy.

Katastrofa samolotu Air India. Ujawniono ostatnie słowa pilotów pilne
Katastrofa samolotu Air India. Ujawniono ostatnie słowa pilotów

Wstępny raport dotyczący katastrofy samolotu Boeing 787 Dreamliner linii Air India, do której doszło 12 czerwca i w której zginęło 260 osób, wskazuje, że oba silniki maszyny zostały odcięte od dopływu paliwa krótko po starcie. Dokument opublikowany w sobotę nie zawiera jeszcze ostatecznych ustaleń ani nie wskazuje osób odpowiedzialnych za tragedię.

Rosyjski nalot blisko polskiej granicy. Lwów i Łuck pod ostrzałem Wiadomości
Rosyjski nalot blisko polskiej granicy. Lwów i Łuck pod ostrzałem

W nocy z piątku na sobotę wojska rosyjskie przeprowadziły ataki na kilka regionów Ukrainy, w tym na obwód lwowski, który graniczy z Polską – przekazały ukraińskie władze lokalne. W odpowiedzi na działania Rosji, nad ranem w sobotę w polskiej przestrzeni powietrznej pojawiły się samoloty polskich i sojuszniczych sił powietrznych.

Atak nożownika w Tarnowie. Sprawca wciąż poszukiwany z ostatniej chwili
Atak nożownika w Tarnowie. Sprawca wciąż poszukiwany

W nocy z 11 na 12 lipca, w samym centrum Tarnowa, doszło do dramatycznego zdarzenia – 17-latek został ugodzony nożem podczas kłótni przy ulicy Katedralnej. Jak przekazał mł. asp. Kamil Wójcik z tarnowskiej komendy policji, między sześcioma osobami doszło do awantury, w wyniku której jeden z uczestników o około 30 lat sięgnął po ostre narzędzie i zadał cios rozmówcy.

Nawrocki zaapelował do Zełenskiego: Polska oczekuje pełnoskalowych ekshumacji ofiar Rzezi Wołyńskiej pilne
Nawrocki zaapelował do Zełenskiego: Polska oczekuje pełnoskalowych ekshumacji ofiar Rzezi Wołyńskiej

11 lipca w Chełmie, w trakcie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA, Karol Nawrocki – prezydent-elekt Rzeczypospolitej Polskiej – wygłosił mocne i jednoznaczne wystąpienie. Oddając hołd 120 tysiącom Polaków bestialsko zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1939–1945, przypomniał, że polskie ofiary czekają do dziś na godny pochówek, a ich bliscy – na prawdę i sprawiedliwość.

Tadeusz Płużański: Jedwabne i Wołyń tylko u nas
Tadeusz Płużański: Jedwabne i Wołyń

W kontekście kolejnej rocznicy zbrodni w Jedwabnem (10 lipca 1941 r.) lewacy lansują tezę, że tak znienawidzone przez nich środowiska patriotyczne celowo pomijają tę rzekomo polską akcję eksponując ludobójstwo wołyńskie. „Wołyń dla Polaków to przykrywka, za którą chcą schować Jedwabne” – twierdzi wprost dziennikarz Tomasz Lis. Tylko co ma piernik do wiatraka?

Jad Waszem żąda usunięcia głazów pamięci w Jedwabnem gorące
Jad Waszem żąda usunięcia głazów pamięci w Jedwabnem

W Jedwabnem, kilkadziesiąt metrów od oficjalnego pomnika ofiar z 1941 r., ustawiono siedem granitowych głazów z tablicami, które kwestionują udział miejscowych Polaków w zbrodni. Jad Waszem wzywa władze o usunięcie "obraźliwej instalacji", a polska prokuratura bada, czy szerzy ona nienawiść.

Tȟašúŋke Witkó: Panika na pokładzie, czyli Pieśń o podrzynaniu gardeł tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Panika na pokładzie, czyli "Pieśń o podrzynaniu gardeł"

Pamiętacie Państwo western z Johnem Waynem, zatytułowany „Rio Bravo", prawda? Klasyk nad klasyki, na którego ścieżce dźwiękowej wybrzmiewają dźwięki tradycyjnego hiszpańskiego utworu „El Deguello” – "Pieśni o podrzynaniu gardeł".

Nieoficjalnie: Tusk miał naciskać na Hołownię ws. Nawrockiego z ostatniej chwili
Nieoficjalnie: Tusk miał naciskać na Hołownię ws. Nawrockiego

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia otrzymał od premiera Donalda Tuska "bardzo wyraźną propozycję, ofertę albo sugestię, żeby jednak odłożyć zaprzysiężenie Karola Nawrockiego – twierdzą dziennikarze Interii.

REKLAMA

Najnowszy numer "TS": Siostry Szydłowskie - Zawsze nam się chce

– Myślimy, że to wszystko zaplanowała nasza mama, która marzyła, żebyśmy śpiewały razem, we trzy. Dlatego udział w 1. edycji „The Voice Senior” był hołdem dla Niej. A dziś dedykujemy jej naszą debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Siostry Szydłowskie”. Byłaby przeszczęśliwa, trzymając ją w rękach – mówią Siostry Szydłowskie, wokalistki, zwyciężczynie pierwszej edycji programu „The Voice Senior”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Siostrami Szydłowskimi? 


Mój mąż mówił, żebym dała sobie spokój, że co ja teraz mogę. A tu niespodzianka! I na przekór mojemu mężowi poszłam na casting, chociaż jak dziewczyny mówiły na początku, byłam sceptyczna wobec tego pomysłu. (…) Nie żałuję, a wcześniej nie chciałam. Ludzie, bierzcie ze mnie przykład. Jestem najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniają się niezależnie od wieku, że trzeba im pomagać, a nie stawać okoniem wobec losu. Życie jest za krótkie i zbyt piękne, żeby samemu pozbawiać się takich przyjemności! Do odważnych świat należy – wsiadać w samochód, pociąg, zabrać naszą swingującą i megapozytywną płytę, nakręcić się i z marszu na casting do 3. edycji „The Voice Senior”!

- mówi jedna z Sióstr Szydłowskich.

O kobietach Żołnierzach Wyklętych pisze Agnieszka Żurek. 

Sanitariuszki, łączniczki, kurierki, ale także wywiadowczynie, mózgi operacji wojskowych czy wreszcie pełnoprawni żołnierze walczący z bronią w ręku. Kim były kobiety – Żołnierze Wyklęci?
Rzeczniczka inicjatywy „Bieg tropem wilczym” Barbara Konarska zwraca uwagę na niedoceniany często, a niezwykle ważny wymiar walki o niepodległość „Dziewczyn Wyklętych” – starania o zachowanie polskiej tradycji, kultury, wartości rodzinnych i patriotycznych. „Walczyły o to samo, co Żołnierze Niezłomni, z tym, że jeszcze przy okazji musiały walczyć o byt swoich dzieci i to, żeby móc tych swoich Żołnierzy wspierać. Były kobietami w trudnych czasach – mówiła na antenie Polskiego Radia Konarska. 

 

Mateusz Kosiński w artykule „Proste rady Sławomira Mentzena” komentuje słowa polityka Konfederacji, który zaatakował młodych ludzi, którzy długo mieszkają z rodzicami. 

Słowa Sławomira Mentzena nie są niczym nowym, to powtarzanie retoryki Janusza Korwin-Mikkego, ale i budowniczych postokrągłostołowego ładu, według której wszystkie elementy naszego życia poddane powinny zostać „niewidzialnej ręce rynku”, która doprowadzi do poprawy codziennego bytu. To polityka wycofania się państwa, polityka „ciepłej wody w kranie”. Warto szczególnie młodym obywatelom przypominać, że polityka ta w pierwszych dekadach III Rzeczpospolitej doprowadziła do pogłębiania się przepaści między Polską a krajami Europy Zachodniej, w których, co istotne, państwo wcale nie wycofało się z regulowania rynku mieszkaniowego czy rynku pracy.

 

Z Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w MRiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych rozmawia Jakub Pacan.

– Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie

– słyszymy.

O bezprecedensowej wojnie – spółki vs państwo pisze Aleksander Żywczyk. 

Choć wycisza się konflikt wielkich firm technologicznych z państwami narodowymi, wojna między nimi dopiero się zaczyna. Sygnalizuje ona zmiany w skali całego świata, które pokażą, który model państwa sprawdza się najlepiej i czy ludzkość jest gotowa na to, aby po władzę sięgnęły prywatne firmy. 

A w numerze ponadto:

  •  „Ratujmy kobiecy sport” Agnieszka Żurek o problemach transeksualizmu w kobiecym sporcie 
  • „Naszym grzechem jest skuteczność” Kaja Godek polemizuje z Mateuszem Kosińskim 
  • „Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet” Agnieszka Żurek o roli kobiet w chrześcijaństwie 
  • „Gazowy most do przyszłości” Teresa Wójcik o sytuacji Poleskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego 
  • „W pułapce lewicy” Teresa Wójcik o relacjach między ALF-CIO, największej unii związków zawodowych w USA a Partią Demokratyczną i prezydentem Joe Bidenem 
  • „Irlandzcy protestanci chcą zaostrzenia ustawy aborcyjnej” Aleksander Żywczyk o nadchodzących zmianach na Zielonej Wyspie 
  • „Muzy artystów” Piotr Łopuszański recenzuje książkę „Kobiety z obrazów” 
  • Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie wolności i solidarności” przedstawia postać Pawła Gajowniczka 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - „Lenin a samostanowienie narodów” 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Joanną Kruk, przewodniczącą Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ Solidarność 
  • Aleksander Żywczyk o łaziku Perseverance na Marsie 
  • W dziale sport: Łukasz Bobruk – zdrowotne kłopoty Patryka Dziczka a Anna Zielińska wspomina Aleksandra Dobę 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe