"Raj dla prezesów, piekło dla pracowników". Gorące komentarze do pomysłów zespołu Brzoski

W poniedziałek Rafał Brzoska poinformował o powstaniu inicjatywy deregulacyjnej, którą możemy odnaleźć na stronie SprawdzaMY.com. Przedstawił propozycje zmian w prawie, które mają pomóc przedsiębiorcom w funkcjonowaniu na polskim rynku.
Rafał Brzoska
Rafał Brzoska / screen YT - Uniwersytet Mocy

W zeszłym tygodniu premier Donald Tusk powierzył właścicielowi InPostu Rafałowi Brzosce kierowanie zespołem ds. deregulacji rynku. Natomiast w poniedziałek biznesmen przedstawił 9 zmian w rozporządzeniach oraz 14 w ustawach.

Gorące komentarze

Politycy oraz internauci w mediach społecznościowych podzielili się swoimi przemyśleniami w tej sprawie. Propozycje Rafała Brzoski skomentował podczas poniedziałkowej konferencji poseł Mariusz Błaszczak.

Słyszymy o deregulacji. Proszę państwa, deregulacje w rządzie Donalda Tuska, w rządzie koalicji 13 grudnia, ma przeprowadzać nie minister, tylko przedsiębiorca. Zresztą przedsiębiorca, który jest właścicielem firmy konkurencyjnej wobec Poczty Polskiej. Więc stawiam pytanie, czy tu nie chodzi o to, żeby Poczta Polska przestała istnieć? Czy tu nie chodzi o to, żeby tak jak w latach 90. redukować i zamykać polskie przedsiębiorstwa? Przecież schemat był identyczny

– powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Także swój komentarz ws. inicjatywy deregulacyjnej zamieścił na platformie X poseł Janusz Kowalski.

Rafał Brzoska, który wspiera Donalda Tuska, zgłasza autorskie pomysły PiS jako… swoje. A gdzie pan był panie Brzoska w 2024 r., jak ustawy PiS hurtowo były odrzucane w Sejmie przez ekipę Tuska, jak np. skrócenie z 5 do 3 lat okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych?

– czytamy.

Do sprawy odniosła się także była pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Olga Semeniuk-Patkowska.

Siłą polskiej gospodarki jest siła polskich instytucji i polskich firm.  Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że mamy wielu patronów deregulacji gospodarczej, a na czele stoi prezes InPostu. Chcemy zatem usłyszeć od niego, czy ta deregulacja ma służyć bogatym i kapitałowi zagranicznemu, czy sektorowi małych i średnich firm?

– powiedziała poseł Olga Ewa Semeniuk-Patkowska. Zapowiedziała złożenie wniosku o dodatkowe posiedzenie sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. Mają być na nią zaproszeni wszyscy przedstawiciele Rady Dialogu Społecznego, związki zawodowe, pracownicy, pracodawcy, ale przede wszystkim sektor małych i średnich firm. Ponadto na pytania posłów ma odpowiedzieć Rafał Brzoska.

Wpis w tej sprawie zamieścił także politolog dr Jan Śpiewak.

Okazuje się, że Brzoska mówi po dewelopersku:

Developerski na Polski

Zmniejszenie częstotliwości kontroli działalności gospodarczej, zatrudnianie cudzoziemców na elastyczne umowy, deregulacja gospodarki

Przetłumacz: Tłumaczenie z języka biznesowo-politycznego” na polski:

Pozwolenie firmom na jeszcze większy luz, ułatwienie wyzysku pracowników zza granicy i dalsze rozmontowywanie przepisów, które chronią zwykłych ludzi. Krótko mówiąc: raj dla prezesów, piekło dla pracowników

– ocenił Jan Śpiewak.

Deregulacja Brzoski czy całkowita Federalizacja systemu prawnego? Ojojojoj, nie podoba mnie się to. Egzekwowanie zasady „Unia Europejska + zero” brak dobudowywania krajowych przepisów do dyrektyw unijnych

– skomentował internauta.

Na nowej stronie zespołu Brzoski można znaleźć takie oto postulaty: Deregulacja przez zmniejszenie kontroli, rozwój zrobionej przez PiS aplikacji mObywatel i… to jest hit, wpuszczenie obcokrajowców na polski rynek pracy, nazwane dla niepoznaki „niedyskryminacją” Polaków w ich własnym kraju. Ja tu geniuszu za bardzo nie dostrzegam, ale… może się mylę

– napisał inny użytkownik. 

Rafał Brzoska przyjął propozycję premiera

W zeszły poniedziałek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem "Polska. Rok przełomu", na której premier Donald Tusk przedstawił plan gospodarczy na najbliższe lata. 

Rok 2025 będzie rokiem pozytywnego przełomu, na który czekaliśmy tak długo. (…) W roku 2025 to będzie ponad 650 mld zł. Jesteśmy przekonani w rządzie, że to ostrożny szacunek. Mógłbym powiedzieć, że będzie bliżej 700 mld. To jest kwota rekordowa, takiej nie było jeszcze w historii polskiej gospodarki

– podkreślił premier. Następnie podczas konferencji Tusk zwrócił się do szefa InPostu Rafała Brzoski

Musimy przejść od sloganów do konkretnych decyzji. Deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego Polski w Europie i Europy z całym światem 

– powiedział szef rządu.

Czytałem wywiady, że deregulacja nie jest w zasadzie czymś trudnym, tylko trzeba chcieć i że pan akurat wie, co trzeba zrobić. No to niech pan się za to weźmie 

– powiedział do biznesmena, który zareagował na słowa premiera śmiechem. 

Właściciel InPostu Rafał Brzoska za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że zgodził się przyjąć propozycję premiera Donalda Tuska.

Na konferencji rzucono mi rękawicę – podejmuję wyzwanie. Premier postawił sprawę jasno: „Chcecie deregulacji? To ją zaproponujcie w konkretach.” I tak właśnie zrobimy

– zaznaczył Rafał Brzoska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

POLECANE
Wiadomości
Jak zapuścić włosy?

Marzenie o długich, zdrowych i lśniących włosach jest celem wielu osób. Proces ich zapuszczania wymaga cierpliwości oraz odpowiedniej pielęgnacji, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Kluczowym elementem wspierającym porost włosów jest kolagen, będący podstawowym budulcem skóry, włosów i paznokci. Jakie znaczenie ma kolagen w zapuszczaniu włosów i czy suplementacja kolagenem do picia może przyspieszyć ten proces? Sprawdźmy!

Prezes PiS zabrał głos: Obserwujemy dzisiaj operację, która ma zasiać wątpliwości Wiadomości
Prezes PiS zabrał głos: Obserwujemy dzisiaj operację, która ma zasiać wątpliwości

"Obserwujemy dzisiaj operację, która ma zasiać wątpliwości i pozbawić nas determinacji. Taką taktykę stosowano wobec nas zawsze, mieliśmy do czynienia z najróżniejszymi insynuacjami i próbami wbijania klina - a mimo wszystko wielokrotnie wygrywaliśmy" – pisze prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wojsko zmieniło maila, a odwołają prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej? pilne
Wojsko zmieniło maila, a odwołają prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej?

Jak podało Polskie Radio, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) Grzegorz Wrochna został wezwany w trybie pilnym do resortu rozwoju i technologii, aby wyjaśnić wczorajszy incydent z rakietą Falcon 9 firmy SpaceX.

Niepokojące informacje z granicy polsko-białoruskiej. Komunikat Straży Granicznej z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy polsko-białoruskiej. Komunikat Straży Granicznej

Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.

Atak nożownika w Czechach. Są ofiary z ostatniej chwili
Atak nożownika w Czechach. Są ofiary

Zmarły dwie osoby ranione przez uzbrojonego w nóż napastnika – poinformowała policja. Do ataku, którego okoliczności są wyjaśniane, doszło w czwartek w mieście Hradec Kralove na północy Czech.

Sejm zajmie się dziś immunitetem Ziobry. Polityk PiS publikuje dowody gorące
Sejm zajmie się dziś immunitetem Ziobry. Polityk PiS publikuje dowody

Rozpoczęło się posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zdecydują w sprawie immunitetu Zbigniewa Ziobry. "Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie – tak wygląda praworządność w państwie Tuska" – twierdzi były minister sprawiedliwości.

Sensacyjne informacje nt. sprzedaży TVN, nowy ruch Warner Bros. Discovery gorące
Sensacyjne informacje nt. sprzedaży TVN, nowy ruch Warner Bros. Discovery

Od tygodni media spekulują na temat sprzedaży TVN przez Warner Bros. Discovery. Jednym z przedmiotów spekulacji jest sytuacja wewnętrzna amerykańskiego koncernu. Wczoraj media obiegła sensacyjna informacja nt. jednego z oferentów zakupu TVN, dziś pojawiają się informacje nt. ruchów biznesowych Warner Bros. Discovery.

Polacy kochają mięso i nie chcą z niego rezygnować. Jest sondaż Wiadomości
Polacy kochają mięso i nie chcą z niego rezygnować. Jest sondaż

57 proc. Polaków traktuje mięso jako podstawę swoich posiłków – wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię SW Research.

MON: Informację o upadku szczątków rakiety wysłano na nieaktualny e-mail Wiadomości
MON: Informację o upadku szczątków rakiety wysłano na nieaktualny e-mail

W środowe popołudnie Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) wydała komunikat, w którym potwierdziła, że w nocy z wtorku na środę nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę członu rakiety nośnej Falcon 9 R/B. Część statku ważyła około 4 ton.

PiS na czele w sondażu dla neo-TVP z ostatniej chwili
PiS na czele w sondażu dla neo-TVP

PiS cieszy się największą popularnością wśród partii politycznych, zdobywając 30 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska uzyskała 29 proc. głosów, a na trzecim miejscu uplasowała się Konfederacja z 16 proc. poparcia – wynika z sondażu dla "19:30" i neo-TVP Info.

REKLAMA

"Raj dla prezesów, piekło dla pracowników". Gorące komentarze do pomysłów zespołu Brzoski

W poniedziałek Rafał Brzoska poinformował o powstaniu inicjatywy deregulacyjnej, którą możemy odnaleźć na stronie SprawdzaMY.com. Przedstawił propozycje zmian w prawie, które mają pomóc przedsiębiorcom w funkcjonowaniu na polskim rynku.
Rafał Brzoska
Rafał Brzoska / screen YT - Uniwersytet Mocy

W zeszłym tygodniu premier Donald Tusk powierzył właścicielowi InPostu Rafałowi Brzosce kierowanie zespołem ds. deregulacji rynku. Natomiast w poniedziałek biznesmen przedstawił 9 zmian w rozporządzeniach oraz 14 w ustawach.

Gorące komentarze

Politycy oraz internauci w mediach społecznościowych podzielili się swoimi przemyśleniami w tej sprawie. Propozycje Rafała Brzoski skomentował podczas poniedziałkowej konferencji poseł Mariusz Błaszczak.

Słyszymy o deregulacji. Proszę państwa, deregulacje w rządzie Donalda Tuska, w rządzie koalicji 13 grudnia, ma przeprowadzać nie minister, tylko przedsiębiorca. Zresztą przedsiębiorca, który jest właścicielem firmy konkurencyjnej wobec Poczty Polskiej. Więc stawiam pytanie, czy tu nie chodzi o to, żeby Poczta Polska przestała istnieć? Czy tu nie chodzi o to, żeby tak jak w latach 90. redukować i zamykać polskie przedsiębiorstwa? Przecież schemat był identyczny

– powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Także swój komentarz ws. inicjatywy deregulacyjnej zamieścił na platformie X poseł Janusz Kowalski.

Rafał Brzoska, który wspiera Donalda Tuska, zgłasza autorskie pomysły PiS jako… swoje. A gdzie pan był panie Brzoska w 2024 r., jak ustawy PiS hurtowo były odrzucane w Sejmie przez ekipę Tuska, jak np. skrócenie z 5 do 3 lat okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych?

– czytamy.

Do sprawy odniosła się także była pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Olga Semeniuk-Patkowska.

Siłą polskiej gospodarki jest siła polskich instytucji i polskich firm.  Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że mamy wielu patronów deregulacji gospodarczej, a na czele stoi prezes InPostu. Chcemy zatem usłyszeć od niego, czy ta deregulacja ma służyć bogatym i kapitałowi zagranicznemu, czy sektorowi małych i średnich firm?

– powiedziała poseł Olga Ewa Semeniuk-Patkowska. Zapowiedziała złożenie wniosku o dodatkowe posiedzenie sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. Mają być na nią zaproszeni wszyscy przedstawiciele Rady Dialogu Społecznego, związki zawodowe, pracownicy, pracodawcy, ale przede wszystkim sektor małych i średnich firm. Ponadto na pytania posłów ma odpowiedzieć Rafał Brzoska.

Wpis w tej sprawie zamieścił także politolog dr Jan Śpiewak.

Okazuje się, że Brzoska mówi po dewelopersku:

Developerski na Polski

Zmniejszenie częstotliwości kontroli działalności gospodarczej, zatrudnianie cudzoziemców na elastyczne umowy, deregulacja gospodarki

Przetłumacz: Tłumaczenie z języka biznesowo-politycznego” na polski:

Pozwolenie firmom na jeszcze większy luz, ułatwienie wyzysku pracowników zza granicy i dalsze rozmontowywanie przepisów, które chronią zwykłych ludzi. Krótko mówiąc: raj dla prezesów, piekło dla pracowników

– ocenił Jan Śpiewak.

Deregulacja Brzoski czy całkowita Federalizacja systemu prawnego? Ojojojoj, nie podoba mnie się to. Egzekwowanie zasady „Unia Europejska + zero” brak dobudowywania krajowych przepisów do dyrektyw unijnych

– skomentował internauta.

Na nowej stronie zespołu Brzoski można znaleźć takie oto postulaty: Deregulacja przez zmniejszenie kontroli, rozwój zrobionej przez PiS aplikacji mObywatel i… to jest hit, wpuszczenie obcokrajowców na polski rynek pracy, nazwane dla niepoznaki „niedyskryminacją” Polaków w ich własnym kraju. Ja tu geniuszu za bardzo nie dostrzegam, ale… może się mylę

– napisał inny użytkownik. 

Rafał Brzoska przyjął propozycję premiera

W zeszły poniedziałek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem "Polska. Rok przełomu", na której premier Donald Tusk przedstawił plan gospodarczy na najbliższe lata. 

Rok 2025 będzie rokiem pozytywnego przełomu, na który czekaliśmy tak długo. (…) W roku 2025 to będzie ponad 650 mld zł. Jesteśmy przekonani w rządzie, że to ostrożny szacunek. Mógłbym powiedzieć, że będzie bliżej 700 mld. To jest kwota rekordowa, takiej nie było jeszcze w historii polskiej gospodarki

– podkreślił premier. Następnie podczas konferencji Tusk zwrócił się do szefa InPostu Rafała Brzoski

Musimy przejść od sloganów do konkretnych decyzji. Deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego Polski w Europie i Europy z całym światem 

– powiedział szef rządu.

Czytałem wywiady, że deregulacja nie jest w zasadzie czymś trudnym, tylko trzeba chcieć i że pan akurat wie, co trzeba zrobić. No to niech pan się za to weźmie 

– powiedział do biznesmena, który zareagował na słowa premiera śmiechem. 

Właściciel InPostu Rafał Brzoska za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że zgodził się przyjąć propozycję premiera Donalda Tuska.

Na konferencji rzucono mi rękawicę – podejmuję wyzwanie. Premier postawił sprawę jasno: „Chcecie deregulacji? To ją zaproponujcie w konkretach.” I tak właśnie zrobimy

– zaznaczył Rafał Brzoska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe