Podróżuj z IKO pod ręką

Bankowość mobilna to więcej niż tylko portfel w telefonie. Ma wiele możliwości, które przydają się w codziennym życiu. Dzięki IKO możesz zapłacić za parkowanie, przejazd autostradą lub kupić bilet komunikacji miejskiej. Z IKO łatwo doładujesz telefon na kartę sobie lub innym, a także włączysz się w działalność charytatywną.
 Podróżuj z IKO pod ręką
/ fot. PKO Bank Polski

Z IKO szybko i wygodnie zapłacisz za przejazd autostradą. W zależności od odcinka drogi w aplikacji IKO możesz korzystać z automatycznych opłat za przejazdy lub kupować e-bilety autostradowe w systemie e-TOLL. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń–Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice–Kraków). E-bilety autostradowe są zaś dostępne na autostradzie A2 (Konin–Stryków) i na autostradzie A4 (Wrocław–Sośnica).

 

Nie zapomnij telefonu, gdy ruszasz w drogę

Jak skorzystać z opłat automatycznych? Wystarczy, że jadąc autostradą, wybierzesz specjalnie oznaczone bramki i zwolnisz, aby system odczytał numer rejestracyjny samochodu, którym jedziesz. Nie musisz otwierać okna, wyjmować karty ani szukać drobnych – opłata za przejazd pobierze się automatycznie, wystarczy dodać w IKO dane pojazdu. Na autostradzie A1 obowiązuje odcinkowy system poboru opłat (opłata za przejazd jest pobierana po przejechaniu bramki zjazdowej). Natomiast na autostradzie A4 opłaty są naliczane w systemie otwartym, tj. za każdy przejazd przez jedną z dwóch płatnych bramek.

Natomiast e-bilet autostradowy możesz  kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem przed planowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu. E-bilet autostradowy będzie ważny 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia przejazdu lub do momentu zakończenia przejazdu wskazanym odcinkiem autostrady.

Jeśli jeździsz samochodem po mieście, to poprzez IKO bez trudu zapłacisz za parkowanie w wielu miejscowościach w Polsce. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej PKO Banku Polskiego. Do zrealizowania płatności nie potrzebujesz ani gotówki, ani parkometrów! Jak zapłacić za parking? Wystarczy, że klikniesz w ikonkę „Opłaty parkingowe”, a aplikacja pokieruje cię tak, byś bez trudu zapłacił za miejsce postojowe. Możesz skończyć pobieranie opłat w momencie, gdy opuszczasz strefę płatnego parkowania, nie płacąc za czas parkowania, którego nie wykorzystasz. Jeśli zaś włączysz usługę lokalizacji w ustawieniach telefonu, aplikacja zauważy, że już nie parkujesz na wybranym wcześniej parkingu i przypomni ci o zakończeniu opłaty za parkowanie. Możesz dodać do aplikacji kilka samochodów i maksymalnie przyspieszyć kolejne transakcje.
Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej bankowość mobilna także ma wygodne rozwiązania. W większości miast w Polsce można kupić bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio w aplikacji IKO. Usługa jest realizowana przez moBiLET. Aby zapłacić za jej pomocą, wystarczy wybrać miasto, rodzaj i liczbę biletów oraz konto, z którego chcesz zapłacić. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej w Warszawie i okolicach (ZTM Warszawa), masz obowiązek skasować bilet kupiony w aplikacji IKO.

 

 

Usługi dla ciebie i twoich bliskich

Za pomocą IKO możesz szybko doładować telefon na kartę w sieciach: Orange, nju mobile, Plus, Plush, 36i6, T-Mobile, heyah, Play, Virgin Mobile i Sami Swoi. Możesz robić doładowania jednorazowe oraz zdefiniowane, które wystarczy wcześniej dodać w serwisie internetowym iPKO.
Za pomocą aplikacji bez trudu kupisz także karty podarunkowe Allegro, Google Play, PlayStation, Xbox, Spotify, CDA Premium, Nintendo czy Microsoft. Możesz doładować sobie lub znajomym karty o różnych nominałach. Kartę dostaniesz na adres e-mail lub znajdziesz w „Kartach podarunkowych” w serwisie internetowym iPKO.

Jeśli zaś musisz złożyć dyspozycję w banku, a nie możesz do niego dotrzeć, zlecisz ją za pomocą aplikacji IKO bez wychodzenia z domu. Możesz w ten sposób m.in. wypełnić wniosek i zlecić przekazywanie  wynagrodzenia, stypendium czy emerytury na twoje konto w PKO Banku Polskim. Możesz także m.in. zgłosić utratę dowodu osobistego lub paszportu (jeżeli dane dokumentów, których utratę zgłosisz, były podane w twoich danych w banku, informacja o ich zaginięciu zostanie przekazana do ogólnopolskiej bazy dokumentów zastrzeżonych Związku Banków Polskich), zmienić dzień spłaty raty pożyczki gotówkowej, a także konto do spłaty kredytu, zawiesić spłatę raty kredytu hipotecznego czy zrezygnować z debetu w koncie.

 

Mądrze pomagaj z IKO

Lubisz pomagać? Teraz możesz połączyć siły z Fundacją PKO Banku Polskiego i wesprzeć w IKO w formie zlecenia stałego bliską swojemu sercu inicjatywę charytatywną . Masz do wyboru kilka  inicjatyw. Najnowsza to „Bank Dobrych Serc”, dzięki której wpłacone przez darczyńców (akcja trwa do końca stycznia) pieniądze trafią do domów samotnej matki w całej Polsce. Największy polski bank na dobry początek sam przeznaczył 1 milion złotych na ten cel. Innym dobroczynnym celem wpłat poprzez  IKO może być   „Walka z COVID-19”. Wpłaty dokonane w jej ramach zostaną przekazane na wsparcie służb bezpośrednio odpowiadających za bezpieczeństwo i ochronę zdrowia i życia Polaków. „PKO Bieg Charytatywny” to z kolei ogólnopolski bieg sztafetowy  - zaangażowanie zawodników przeliczane jest na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Możesz pomóc także inicjatywie „Zdrowie”, czyli Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, „Edukacja”, która wspiera projekty w obszarze nauki oraz alternatywnych form nauczania służących podniesieniu poziomu edukacji i jej dostępności dla dzieci i młodzieży w Polsce, czy „Nadzieja” – będącej wsparciem dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dorosłych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, a także pomocą dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.


 

POLECANE
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka z ostatniej chwili
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka

W piątek obowiązuje 66 ostrzeżeń przed suszą hydrologiczną na stacjach – poinformowało w piątek IMGW. Rekordowo niski poziom Wisły zanotowano w Warszawie.

Media: Trwa spotkanie liderów koalicji. Padła propozycja Tuska z ostatniej chwili
Media: Trwa spotkanie liderów koalicji. Padła propozycja Tuska

Trwa spotkanie liderów koalicji rządzącej, podczas którego premier Donald Tusk zaproponował koalicjantom "zmianę filozofii funkcjonowania rządu" – informuje w piątek serwis Onet.

Odkrycie w lesie pod Limanową. Znaleziono rzeczy mogące należeć do Tadeusza Dudy z ostatniej chwili
Odkrycie w lesie pod Limanową. Znaleziono rzeczy mogące należeć do Tadeusza Dudy

W okolicach Starej Wsi, w pobliżu miejsca, gdzie kilka dni temu odnaleziono ciało Tadeusza Dudy, doszło do kolejnego zaskakującego odkrycia. Jak informuje portal limanowa.in, przypadkowy przechodzień natrafił w lesie na przedmioty, które mogły należeć do zmarłego 57-latka.

Nocna rozmowa Szymon Hołowni i Adama Bielana? Reporterzy zrobili zdjęcia  z ostatniej chwili
Nocna rozmowa Szymon Hołowni i Adama Bielana? Reporterzy zrobili zdjęcia

Marszałek Szymon Hołownia odwiedził w prywatnym mieszkaniu jednego z najważniejszych europosłów Prawa i Sprawiedliwości, Adama Bielana - taką informację podali autorzy podcastu "W związku ze śledztwem". Z kolei, jak ustalili fotoreporterzy Faktu, do tego samego mieszkania przyjechało później auto prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Blackout w Czechach. Są nowe informacje z ostatniej chwili
Blackout w Czechach. Są nowe informacje

Policjanci z Narodowej Centrali Walki z Terroryzmem, Ekstremizmem i Przestępczości Cybernetycznej (NCTEKK) zakomunikowali na platformie X, że nie mają żadnych informacji, że piątkowa awaria prądu w Czechach jest konsekwencją cyberataku lub terroryzmu.

Komunikat dla mieszkańców gminy na Śląsku. Bakteria coli w wodzie Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców gminy na Śląsku. Bakteria coli w wodzie

Do picia nie nadaje się woda w gminie Bestwina, którą dostarcza miejscowe przedsiębiorstwo komunalne Kombest – poinformowała w piątek rzecznik starostwa w Bielsku-Białej Magdalena Fritz. W próbkach wody pracownicy Sanepidu stwierdzili obecność bakterii grupy coli.

Pożar Biedronki pod Poznaniem. Strażacy walczą z ogniem z ostatniej chwili
Pożar Biedronki pod Poznaniem. Strażacy walczą z ogniem

24 strażackie zastępy walczą w Buku (pow. poznański, woj. wielkopolskie) z pożarem sklepu popularnej sieci handlowej. W piątkowe przedpołudnie ogień objął poddasze budynku. Nie ma informacji, by w pożarze ktokolwiek ucierpiał. Na razie ratownikom nie udało się opanować ognia.

Nie żyje aktorka znana z serialu „Czterdziestolatek” Wiadomości
Nie żyje aktorka znana z serialu „Czterdziestolatek”

Nie żyje Danuta Zaborowska-Aleksandrowicz, jedna z charakterystycznych postaci polskiej sceny teatralnej i ekranowej. Artystka zmarła 11 czerwca 2025 roku w wieku 97 lat. Informacja o jej śmierci została podana do publicznej wiadomości dopiero teraz – przekazał portal filmpolski.pl.

Komunikaty o skażeniu powietrza w Ząbkach. Reakcja ludzi: Jak na pikniku tylko u nas
Komunikaty o skażeniu powietrza w Ząbkach. Reakcja ludzi: "Jak na pikniku"

W czasie pożaru w podwarszawskich Ząbkach służby przez megafony alarmowały o wielokrotnym przekroczeniu norm zanieczyszczenia powietrza. Jaka była reakcja ludzi? - Młodzi ludzie grupami udawali się na miejsce, żeby zrobić sobie zdjęcie i byli w szampańskich nastrojach - relacjonował w rozmowie z portalem Tysol.pl, Michał Murgrabia, mieszkaniec Ząbek. 

Ogromna radość! Komunikat warszawskiego zoo z ostatniej chwili
Ogromna radość! Komunikat warszawskiego zoo

W warszawskim zoo na świat przyszła samiczka drugiego najmniejszego jelonka świata – pudu południowego. Trwa plebiscyt na imię zaczynające się na literę "R".

REKLAMA

Podróżuj z IKO pod ręką

Bankowość mobilna to więcej niż tylko portfel w telefonie. Ma wiele możliwości, które przydają się w codziennym życiu. Dzięki IKO możesz zapłacić za parkowanie, przejazd autostradą lub kupić bilet komunikacji miejskiej. Z IKO łatwo doładujesz telefon na kartę sobie lub innym, a także włączysz się w działalność charytatywną.
 Podróżuj z IKO pod ręką
/ fot. PKO Bank Polski

Z IKO szybko i wygodnie zapłacisz za przejazd autostradą. W zależności od odcinka drogi w aplikacji IKO możesz korzystać z automatycznych opłat za przejazdy lub kupować e-bilety autostradowe w systemie e-TOLL. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń–Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice–Kraków). E-bilety autostradowe są zaś dostępne na autostradzie A2 (Konin–Stryków) i na autostradzie A4 (Wrocław–Sośnica).

 

Nie zapomnij telefonu, gdy ruszasz w drogę

Jak skorzystać z opłat automatycznych? Wystarczy, że jadąc autostradą, wybierzesz specjalnie oznaczone bramki i zwolnisz, aby system odczytał numer rejestracyjny samochodu, którym jedziesz. Nie musisz otwierać okna, wyjmować karty ani szukać drobnych – opłata za przejazd pobierze się automatycznie, wystarczy dodać w IKO dane pojazdu. Na autostradzie A1 obowiązuje odcinkowy system poboru opłat (opłata za przejazd jest pobierana po przejechaniu bramki zjazdowej). Natomiast na autostradzie A4 opłaty są naliczane w systemie otwartym, tj. za każdy przejazd przez jedną z dwóch płatnych bramek.

Natomiast e-bilet autostradowy możesz  kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem przed planowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu. E-bilet autostradowy będzie ważny 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia przejazdu lub do momentu zakończenia przejazdu wskazanym odcinkiem autostrady.

Jeśli jeździsz samochodem po mieście, to poprzez IKO bez trudu zapłacisz za parkowanie w wielu miejscowościach w Polsce. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej PKO Banku Polskiego. Do zrealizowania płatności nie potrzebujesz ani gotówki, ani parkometrów! Jak zapłacić za parking? Wystarczy, że klikniesz w ikonkę „Opłaty parkingowe”, a aplikacja pokieruje cię tak, byś bez trudu zapłacił za miejsce postojowe. Możesz skończyć pobieranie opłat w momencie, gdy opuszczasz strefę płatnego parkowania, nie płacąc za czas parkowania, którego nie wykorzystasz. Jeśli zaś włączysz usługę lokalizacji w ustawieniach telefonu, aplikacja zauważy, że już nie parkujesz na wybranym wcześniej parkingu i przypomni ci o zakończeniu opłaty za parkowanie. Możesz dodać do aplikacji kilka samochodów i maksymalnie przyspieszyć kolejne transakcje.
Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej bankowość mobilna także ma wygodne rozwiązania. W większości miast w Polsce można kupić bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio w aplikacji IKO. Usługa jest realizowana przez moBiLET. Aby zapłacić za jej pomocą, wystarczy wybrać miasto, rodzaj i liczbę biletów oraz konto, z którego chcesz zapłacić. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej w Warszawie i okolicach (ZTM Warszawa), masz obowiązek skasować bilet kupiony w aplikacji IKO.

 

 

Usługi dla ciebie i twoich bliskich

Za pomocą IKO możesz szybko doładować telefon na kartę w sieciach: Orange, nju mobile, Plus, Plush, 36i6, T-Mobile, heyah, Play, Virgin Mobile i Sami Swoi. Możesz robić doładowania jednorazowe oraz zdefiniowane, które wystarczy wcześniej dodać w serwisie internetowym iPKO.
Za pomocą aplikacji bez trudu kupisz także karty podarunkowe Allegro, Google Play, PlayStation, Xbox, Spotify, CDA Premium, Nintendo czy Microsoft. Możesz doładować sobie lub znajomym karty o różnych nominałach. Kartę dostaniesz na adres e-mail lub znajdziesz w „Kartach podarunkowych” w serwisie internetowym iPKO.

Jeśli zaś musisz złożyć dyspozycję w banku, a nie możesz do niego dotrzeć, zlecisz ją za pomocą aplikacji IKO bez wychodzenia z domu. Możesz w ten sposób m.in. wypełnić wniosek i zlecić przekazywanie  wynagrodzenia, stypendium czy emerytury na twoje konto w PKO Banku Polskim. Możesz także m.in. zgłosić utratę dowodu osobistego lub paszportu (jeżeli dane dokumentów, których utratę zgłosisz, były podane w twoich danych w banku, informacja o ich zaginięciu zostanie przekazana do ogólnopolskiej bazy dokumentów zastrzeżonych Związku Banków Polskich), zmienić dzień spłaty raty pożyczki gotówkowej, a także konto do spłaty kredytu, zawiesić spłatę raty kredytu hipotecznego czy zrezygnować z debetu w koncie.

 

Mądrze pomagaj z IKO

Lubisz pomagać? Teraz możesz połączyć siły z Fundacją PKO Banku Polskiego i wesprzeć w IKO w formie zlecenia stałego bliską swojemu sercu inicjatywę charytatywną . Masz do wyboru kilka  inicjatyw. Najnowsza to „Bank Dobrych Serc”, dzięki której wpłacone przez darczyńców (akcja trwa do końca stycznia) pieniądze trafią do domów samotnej matki w całej Polsce. Największy polski bank na dobry początek sam przeznaczył 1 milion złotych na ten cel. Innym dobroczynnym celem wpłat poprzez  IKO może być   „Walka z COVID-19”. Wpłaty dokonane w jej ramach zostaną przekazane na wsparcie służb bezpośrednio odpowiadających za bezpieczeństwo i ochronę zdrowia i życia Polaków. „PKO Bieg Charytatywny” to z kolei ogólnopolski bieg sztafetowy  - zaangażowanie zawodników przeliczane jest na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Możesz pomóc także inicjatywie „Zdrowie”, czyli Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, „Edukacja”, która wspiera projekty w obszarze nauki oraz alternatywnych form nauczania służących podniesieniu poziomu edukacji i jej dostępności dla dzieci i młodzieży w Polsce, czy „Nadzieja” – będącej wsparciem dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dorosłych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, a także pomocą dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe