Od kilku tygodni docierają do nas informacje o tym, że Federacja Rosyjska kompletuje oddziały do wojny na Ukrainie z kryminalistów zwalnianych z więzień. Musi być naprawdę bardzo źle, skoro chwytają się takiego sposobu.
„W pewnej chwili zostałem zrzucony z łóżka na podłogę. Zaczęto mnie znowu bić i kopać. Pamiętam dokładnie, jak jeden z funkcjonariuszy przycisnął mi butem brodę i policzek do betonowej posadzki, a drugi stanął obiema nogami na mojej klatce piersiowej. Nie byłem w stanie wykonać ruchu i nie mogłem oddychać.” Radek ważył 53 kg, był szczupły, nosił okulary – 3,5 dioptrii, był wprost wymarzonym kandydatem do znęcania się przez uzbrojonych rosłych dryblasów...(...)
Do ambasadora Ukrainy w Niemczech pana Melnyka i jego ostatnich wypowiedzi, w tym wpisów na Tweeterze pasuje stare polskie przysłowie: „Jak nie kijem go, to pałką”.
ŁYŻKA SĘDZIOWSKIEGO DZIEGCIU W BECZCE MIODU IMP
Nie dać Rosji grać kartą konfliktów Ukrainy z Polską
NASI WYGRYWAJĄ WIMBLEDON! BRAWO DLA RUGBISTEK!
- Bez emocji: Na sali adwokat, przedstawiciel organizacji społecznej dopuszczonej z uwagi na interes wymiaru sprawiedliwości - występujący po stronie dobra prawnie chronionego (życie dziecka w okresie prenatalnym) Żadnych gestów agresji ze strony zebranych pod sądem działaczek prolife. Tymczasem, gdy wychodziłem z sądu, jeden z mężczyzn z aborcyjnej manifestacji nacierał na mnie rycząc, inny pluł mi pod nogi. Nie skarżę się. Jak zwykle, godność dzieci budzi nienawiść beneficjentów aborcji - pisze mec. Jerzy Kwaśniewski prezes Ordo Iuris.
24 czerwca w Stanach Zjednoczonych nastąpił historyczny zwrot ku obronie życia. Po prawie 49 latach amerykański Sąd Najwyższy odrzucił konstytucyjne „prawo do aborcji” i przywrócił władzom stanowym możliwość ochrony życia nienarodzonych dzieci. Reakcja była natychmiastowa. Już w ponad dwudziestu stanach weszły w życie przepisy zakazujące aborcji – także w zakresie szerszym niż w Polsce. Zamykane są kolejne kliniki aborcyjne. Prezydent Joe Biden przyznał, że nie ma prawnych środków, by przełamać wyrok Sądu Najwyższego.
Trwa proces Justyny Wydrzyńskiej – aktywistki oskarżonej o pomocnictwo w aborcji. Na początku kwietnia 2022 r., przed pierwszą rozprawą kilka przedstawicielek Organizacji Narodów Zjednoczonych wystosowało do polskich władz pismo, w którym bronią działaczki i wyrażają aprobatę dla jej nielegalnej działalności. Krótko przed kolejną rozprawą, portal oko.press przypomniał opinii publicznej ten skandaliczny i pozbawiony meritum tekst. Z pisma przedstawicielek ONZ wynika jawne poparcie dla działalności oskarżonej aktywistki aborcyjnej, jak również dla ideologicznych postulatów, sprzecznych z obowiązującymi w Polsce przepisami, w tym wynikającymi z wiążących umów międzynarodowych.
Końcowe zalecenia trwającej przez ostatni rok Konferencji o Przyszłości Europy zmierzają do dalszej federalizacji Unii Europejskiej. Instytut Ordo Iuris przygotował komentarz do postulatów Konferencji. Autorzy wskazują m.in. na zagrożenia dla Polski związane z utworzeniem ponadnarodowych list wyborczych, rezygnacją z głosowania jednomyślnego w Radzie czy unijnym mechanizmem praworządności, podkreślając, że same instytucje unijne mają problem z poszanowaniem wartości określonych w Karcie Praw Podstawowych. Instytut zauważa również, że wdrożenie założeń Konferencji stanowiłoby głęboką ingerencję w traktatowy podział kompetencji i przyznawałoby UE decyzyjność w odniesieniu do kwestii takich jak aborcja eutanazja, in vitro czy tzw. zmiana płci. Ordo Iuris wskazuje także m.in., iż wcielenie w życie postulatów związanych rzekomo z równością płci, mogłoby prowadzić do ograniczenia możliwości zatrudniania najbardziej kompetentnych pracowników i stanowiłoby realną dyskryminację ze względu na płeć. Analiza została zaprezentowana podczas konferencji w Parlamencie Europejskiej w Brukseli, zorganizowanej we współpracy z biurem europosła Witolda Waszczykowskiego.
Biden na Bliskim Wschodzie
CZWARTE OKRĄŻENIE - ALE DLA IMP PIERWSZE...
UE - Indie: bliżej współpracy ws. bezpieczeństwa i obronności
MALINOWSKI VS BAYI, LECH VS KARABACH...
Trwa proces Justyny Wydrzyńskiej – aktywistki Aborcyjnego Dream Teamu, oskarżonej o udzielenie pomocy w aborcji z naruszeniem przepisów ustawy. Działaczka miała wysłać środki poronne kobiecie, która zamierzała przeprowadzić aborcję. Justyna Wydrzyńska nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Jako organizacja społeczna do sprawy dołączył Instytut Ordo Iuris, z uwagi na ochronę interesu społecznego i indywidualnego. Instytut złożył w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga opinię, w której podkreśla, że nie istnieje międzynarodowy standard prawny, który wymagałby od Polski dopuszczanie aborcji. Ponadto, ochrona życia nienarodzonego dziecka jest uzasadniona normami konstytucyjnymi i orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego. Ordo Iuris przypomina również, na czym polega przestępstwo pomocnictwa w aborcji z naruszeniem ustawy. Kolejna rozprawa w tej sprawie odbędzie się 14 lipca.
Parlament Europejski przyjął rezolucję potępiającą aresztowanie kardynała Josepha Zen i wzywającą władze Hongkongu do wycofania wszystkich zarzutów wobec niego i innych zatrzymanych działaczy. 90-letni duchowny, nazywany „sumieniem Hongkongu”, został aresztowany 11 maja wraz z innymi czterema osobami z „612 Humanitarian Relief Fund”, założonego w celu finansowego wsparcia prodemokratycznych działaczy, ściganych przez władze miasta. Postawiony mu zarzut dotyczy zmowy z obcymi siłami w ramach kontrowersyjnej ustawy o bezpieczeństwie narodowym, narzuconej miastu Hongkong od chińskiego reżimu. Zwolnienie kardynała za kaucją pozostawia sprawę przeciwko niemu otwartą i rodzi poważne pytania o przyszłość praw człowieka i wolności religii w Chinach.
Odwołać von der Leyen ?
(Wspomnienie. Cz.1). Nadchodzi 40-ta rocznica głośnej pacyfikacji protestu internowanych w więzieniu w Kwidzynie. Swoje obserwacje tamtych wydarzeń przedstawię w 3 częściach. Oto część pierwsza, część 2-ga obejmuje protest i bestialskie pobicie, cz. 3-cia odnosi się do procesu pobitych, naszego protestu głodowego i relacjonuje nasze życie w ZK Kwidzyn, aż do 3 grudnia 1982 r.
Bayern na minusie, żużel na plusie
Zmiana w Londynie: premiera, nie polityki zagranicznej...