Minął rok istnienia Koalicji 13 grudnia. Szczególnie warte uwagi wśród aktywności rządu są kwestie socjalne. A raczej ich lekceważenie.
Unijna gospodarka jest w coraz gorszym stanie. Dzisiaj już wiadomo, że na fatalną kondycję europejskich spółek – tych samych, które jeszcze kilka lat temu dyktowały światu warunki rozwoju i wyznaczały trendy zmian w gospodarce – wpływa wprowadzany na siłę Zielony Ład. Wpływa oczywiście niekorzystnie. Na tyle, że w kolejnych latach najwięksi europejscy gracze planują wielotysięczne zwolnienia. Fala masowych zwolnień na kontynencie będzie bezprecedensowa, nie tylko w historii Unii Europejskiej, ale i całej powojennej Europy.
Energetyka stanowi kluczowy dla każdego państwa obszar działalności. Stabilne dostawy surowców energetycznych, moce wytwórcze prądu, sieć połączeń energetycznych są krytycznym zasobem, bez którego trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonujące państwo – na poziomie jednostki, gospodarki, polityki.
Termomodernizacja budynków jest jednym z ważniejszych elementów transformacji i bezpieczeństwa energetycznego - głównych tematów Kongresu “Polska Moc Biznesu”, który odbył się 2 grudnia na Stadionie Narodowym. Wiążę się ona z dużymi kosztami, ale czy to opłacalna inwestycja? W tej kwestii wypowiedziała się dla Tysol.pl Aleksandra Stępniak, menadżerka Public Affairs Manager z Velux Polska w rozmowie z Konradem Wernickim.
Pod tajemniczym skrótem ESG kryją się hasła Environmental, social, governance. Czyli Środowisko, Społeczna Odpowiedzialność i Ład korporacyjny. Są to czynniki na, bazie których przygotowuje się ratingi i oceny przedsiębiorstw, które nie są stricte biznesowe, powiązane z wynikami finansowymi. Te mają motywować firmy do działania wg zasad zrównoważonego rozwoju. Jak to wygląda w Polsce. O tym opowiadała Karolina Dorula-Mamala, kierownik projektu ESG w firmie “Wiśniowski” w rozmowie z Konradem Wernickim podczas Kongresu Polska Moc Biznesu.
Warszawa, PGE Narodowy – Na największym forum dedykowanym innowacjom i współpracy między biznesem, administracją oraz środowiskiem akademickim rozpoczęła się czwarta edycja Kongresu Polska Moc Biznesu. W wydarzeniu wzięli udział cenieni eksperci, liderzy z różnych sektorów oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Tematyka tegorocznej edycji koncentrowała się na transformacji energetycznej, bezpieczeństwie oraz społecznej odpowiedzialności.
W czasie kiedy polski rząd rozpoczął faktyczną likwidację – albo mocne osłabienie – narodowego przewoźnika kolejowego, kraje bałtyckie kończą budowę największego od dekad projektu kolejowego w Europie. Linie kolejowe Rail Baltica połączą Skandynawię oraz północną i wschodnią Europę z resztą kontynentu superszybkimi kolejami cargo i pasażerskimi.
Przeprowadzone w ostatnich miesiącach zwolnienia grupowe w PKP Cargo były nie tylko jednymi z największych w ostatnich latach. Stały się też symbolem braku poszanowania dla pracowników i reguł współżycia społecznego.
Zastanawiasz się nad wymianą kryptowalut i chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto rozważyć skorzystanie z usług stacjonarnego kantoru? W dobie rosnącej popularności cyfrowych walut tradycyjne punkty wymiany stają się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla platform online. Dlaczego warto zainwestować swój czas w wizytę w takim miejscu? Zobacz, jakie zalety mają stacjonarne kantory kryptowalutowe.
– Nie widzę w obecnej restrukturyzacji PKP Cargo planu na wyjście z kryzysu. To restrukturyzacja w najgorszym tego słowa znaczeniu – zwolnić pracowników, zmniejszyć zasoby taborowe, zrezygnować z obecności w niektórych lokalizacjach i generalnie zejść na niższy poziom działalności, który w przyszłości nie pozwoli nam się rozwijać – mówi Karol Trammer, dziennikarz specjalizujący się w branży kolejowej, w rozmowie z Marcinem Krzeszowcem.
Polska Moc Biznesu serdecznie zaprasza firmy oraz organizacje pozarządowe do udziału w prestiżowym konkursie „DNA – bo pomaganie mamy w genach”, który wyróżnia inicjatywy mające realny wpływ na poprawę jakości życia społeczeństwa. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na projekty wspierające osoby i obszary dotknięte skutkami powodzi.
Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu już 2 grudnia powraca na PGE Narodowy w Warszawie, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych roku. Kongres to nie tylko platforma wymiany myśli, ale także miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele świata biznesu, administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz nauki, aby wspólnie kreować nowe rozwiązania dla gospodarki opartej na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności społecznej.
Czy nam się to podoba czy nie – w rozwiniętych gospodarkach coraz mniej osób używa gotówki. Nie zmienia to faktu, że płatności bezgotówkowe – choć wygodne – niosą ze sobą zagrożenia. Czy poza gotówką i kartami płatniczymi jest jeszcze jakieś inne wyjście?
„Seeerioo? Helooou, dwudziesty pierwszy wieeek! Nie miałam w ręku papierowych pieniędzy od lat!” – usłyszałam od przedstawicielki pokolenia Z, kiedy otrzymawszy w góralskiej karczmie rachunek za obiad, wyjęłam z torebki portfel, a z portfela banknoty.
– W systemie pieniądza wyłącznie cyfrowego można w zasadzie zablokować każdą transakcję, która się komuś z jakiegoś powodu nie podoba. Na przykład po to, żeby zniszczyć konkurencję albo doprowadzić kogoś do bankructwa z przyczyn ideologicznych – mówi antropolog ekonomiczny Brett Scott w rozmowie z Rafałem Wosiem.
E-commerce stał się nieodłączną częścią handlu. Sklepy internetowe muszą stale komunikować się z klientami, a to sprawia, że priorytet jest skuteczne zarządzanie e-mailami.
Wirtualne biura to dzisiaj ważne rozwiązanie organizacyjne dla wielu branż. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą korzystać z prestiżowego adresu i podstawowych usług biurowych bez konieczności wynajmu tradycyjnej powierzchni. Jak to jednak bywa w każdej innej gałęzi gospodarki, ten sam rezultat może być bardzo różnie wyceniany. Co wpływa zatem na koszt wirtualnego biura? Sprawdzamy to!
Kiedy amerykański Intel informował ministrów w rządzie Donalda Tuska o zawieszeniu na dwa lata, a faktycznie rezygnacji z budowy zakładu zajmującego się integracją układów scalonych pod Wrocławiem, rząd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczął rozmowy z dwoma – największymi dzisiaj – producentami mikorchipów na świecie, tajwańskim TSMC i koreańskim Samsungiem.
Redukcja etatów, usunięcie z Rady Nadzorczej przedstawicieli pracowników, wypowiedzenie układu zbiorowego, niskie płace i ogólne rozgoryczenie pracowników – to powody, dla których związkowcy po raz kolejny protestowali w stolicy. W Poczcie Polskiej ważą się losy przeszło 9 tysięcy miejsc pracy, dlatego Solidarność przygotowuje się do strajku generalnego.
W piątek 27 września rozpoczyna się XIV Kongres Polska Wielki Projekt. Tegoroczna. Tegoroczna edycja stoi pod hasłem "Wyzwanie. Odpowiedź". Pierwszego dnia wydarzenia dyskusje będą dotyczyć m.in trzeciego sektora czyli organizacji pozarządowych, polskiej gospodarki i biznesu. Relacja na Tysol.pl