Takie słowa jak król i królestwo, współcześnie brzmią nieco archaicznie. Wielu z nas kojarzy je ze światem baśni, ewentualnie z lekcjami historii, lub z krajami, które zachowały monarchię, choć zazwyczaj już tylko o symbolicznym znaczeniu. Poza tym, myśląc o królach i królestwach przychodzą nam do głowy wystawne stroje, zamki, rycerze na koniach i splendor odległych czasów. Wyobrażenia te mogą przysłonić nam prawdę o Jezusie Chrystusie, który jest Królem, przyszedł na ziemię, aby głosić Królestwo Boże, i wciąż nas do niego zaprasza.
Świetny sezon Biało-Czerwonych
Komitet Obrony Demokracji miał być nowym KOR-em i nową Solidarnością. Ruchem społecznym zdolnym do obalenia „dyktatury PiS-u”. Był czas, że gdy aktywność jego zwolenników zdawała się dominować polska politykę, przynajmniej medialnie. Nie zostało po tym okresie wiele.
Trzeba się nastawić na długi marsz
Wojna jest już w Polsce
Dzisiaj na suwerenność Polski nastają zwłaszcza zwolennicy „europejskiego superpaństwa”, które bez zgody poszczególnych narodów miałoby zastąpić państwa członkowskie w podejmowaniu większości decyzji gospodarczych, społecznych i politycznych. Cel ten jest wdrażany przez naciski finansowe związane z „kamieniami milowymi” KPO i sporem o praworządność oraz przez kampanię fikcyjnych konsultacji społecznych, zwanych „Konferencją o Przyszłości Europy”.
Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił skargę pacjentki prof. Bogdana Chazana, który w 2014 r. odmówił uśmiercenia jej nienarodzonego dziecka, powołując się na klauzulę sumienia. Dziecko cierpiało na poważną wadę rozwojową, a jego matka chciała dokonać aborcji w Szpitalu św. Rodziny w Warszawie, którym kierował prof. Chazan.Choć w 2017 r. kobieta otrzymała wysokie, przekraczające kwotę 210 tys. zł, zadośćuczynienie od szpitala, to starała się uzyskać dodatkowe zadośćuczynienie przed Trybunałem w Strasburgu. Trybunał nie uwzględnił tego roszczenia, przypominając, że taka kumulacja rekompensat pieniężnych jest niedopuszczalna.
Sąd Najwyższy uniewinnił ukaranego przez sąd we Wrocławiu Mariusza Dzierżawskiego, prezesa Fundacji Pro - prawo do życia. Powodem obwinienia działacza było prezentowanie przez niego zdjęć pokazujących skutki aborcji, co, zdaniem sądów niższych instancji, miało być czynem „nieprzyzwoitym”. Sąd Najwyższy uznał kasację wywiedzioną przez Prokuratora Generalnego jako „oczywiście zasadną”. Obwinionego reprezentowali prawnicy z Ordo Iuris. Jest to czwarty, uniewinniający wyrok Sądu Najwyższego, dotyczący prezentowania treści przedstawiających skutki aborcji w przestrzeni publicznej.
Francuskie historie do sztambucha opozycji
Wystawa o Kazimierzu Górskim w Parlamencie Europejskim
Rosyjska Arktyka?
FINANSOWA KLUBOWA WOJNA NA WYNISZCZENIE
Wczoraj w Genewie miał miejsce przegląd Polski w ramach 41. sesji Powszechnego Przeglądu Okresowego (UPR) Rady Praw Człowieka. Badanie UPR odbyło się podczas 3,5-godzinnej sesji prowadzonej przez Grupę Roboczą UPR – otwartą dla każdego państwa członkowskiego ONZ – w formie interaktywnego dialogu. Około 80 państw członkowskich skierowało wobec Polski konkretne zalecenia, z których wiele wzywa do reform w dostępie do aborcji i systemie sądownictwa czy zakłada realizację postulatów ideologii LGBT. Instytut Ordo Iuris wysłał wcześniej do ambasadorów państw ONZ memorandum wraz z publikacjami dotyczącymi poruszonych podczas przeglądu kwestii. Raport końcowy zostanie przyjęty 18 listopada 2022 roku.
W czyim interesie jest antypolonizm na Litwie?
W cieniu wojny rosyjsko-ukraińskiej Moskwa prowadzi inną kampanię – przeciwko Mołdawii. Jeśli spojrzeć na mapę, wiadomo dlaczego Rosjanom zależy na zainstalowaniu w Kiszyniowie swej agentury. To ma być też nauczka dla wszystkich posowieckich krajów dążących do zbliżenia z Europą.
„Narodowy” do remontu, powołania na raty, samotność Rakowa
PRZED NAMI KOLEJNA FALA IMIGRACJI Z UKRAINY...
Wydaje się, że jednym z celów tak Demokratów jak i ich sojuszników z Partii Republikańskiej w tych wyborach było wycięcie, zablokowanie republikańskich konserwatystów szczególnie tych, których popierał Trump. Establishmenty obydwu partii rozumieją się dobrze i nie życzą sobie żadnych samorodnych, oddolnych rewolucji, które zagrażałyby ich władzy. Zbliżają się wybory prezydenckie (2024) i Trump już zapowiedział zgłoszenie swojej kandydatury właśnie dzisiaj.
23 listopada przypada rocznica incydentu przy kordonie rosyjskim w Gruzji, kiedy Rosjanie i Osetyjczycy oddali strzały na widok konwoju z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Tego dnia o godz. 21.45 TVP Dokument premierowo pokaże film „Casus belli. Po co komu ta wojna?” o historii rosyjskiej agresji na Gruzję.
Rada Praw Człowieka ONZ po raz kolejny przeprowadzi Powszechny Przegląd Okresowy (UPR) w zakresie ochrony praw człowieka w Polsce. Polska zostanie poddana przeglądowi 15 listopada. Podczas przeglądu pod uwagę wzięty zostanie raport krajowy państwa, zestawienie informacji ONZ na temat danego kraju oraz podsumowanie rekomendacji innych interesariuszy, w tym organizacji pozarządowych. Rekomendacje co do zmian legislacyjnych przygotowane dla Polski są w wielu miejscach sprzeczne zarówno z polskim prawem krajowym jak i wiążącymi Polskę umowami międzynarodowymi, w tym z zakresu praw człowieka. Uczestnicy przeglądu domagają się od Polski m.in. „likwidacji barier” w dostępie do aborcji, „liberalizacji” prawa aborcyjnego, „specjalnej ochrony prawnej” dla osób o skłonnościach homoseksualnych czy pełnego wdrożenia Konwencji stambulskiej. Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris wzięli udział w spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych poświęconemu przygotowaniu krajowego raportu. Instytut następnie przygotował list do ambasadorów państw ONZ, wraz z którym przekazał wybrane publikacje ekspertów Ordo Iuris dotyczące kwestii, które zostały podjęte podczas prac.