"Solidarność" nie wyraża zgody na likwidację najstarszego instytutu naukowego Państwowego Instytutu Geologicznego. Obradujące w Gdańsku prezydium KK NSZZ „Solidarność” negatywnie zaopiniowało projekt ustawy ministra środowiska o Polskiej Służbie Geologicznej, również ze względu na zapisy o charakterze anty pracowniczym.
W tym tygodniu Komisja Europejska przeprowadzi kolejną rundę konsultacji z delegacją unijnych partnerów społecznych ws. europejskiego filaru praw socjalnych.
Niemal co trzeci Polak przyznaje się, że zdarza mu się wyrzucać jedzenie - wynika z najnowszego raportu "Nie marnuj jedzenia 2016". Najczęściej w koszu lądują wędliny, pieczywo i warzywa. Według autorów raportu, przyczyną nie jest zła wola Polaków, ale brak świadomości dotyczącej niemarnowania żywności.
Relacja z gali 35-lecia „Tygodnika Solidarność”, zamieszczona na portalu newsweek.pl, stała się nieudolną karykaturą uroczystości – z nieprawdziwą tezą i informacjami. Autor tekstu ujrzał na gali Jarosława Kaczyńskiego, którego… w Teatrze Polskim nie było.
Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przygotował projekt nowelizacji prawa dotyczący wzrostu minimalnej emerytury i renty.
Wczoraj posłowie zdecydowali, że projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele trafi do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
Stopa bezrobocia rejestrowanego we wrześniu wyniosła 8,4 proc. To spadek o 0,1 pkt. proc. w porównaniu do sierpnia.
– Lekarze neurochirurdzy mówią, że coraz częściej mają młodych pacjentów, kórzy doznali udaru mózgu. Bez uchwytnej medycznie przyczyny. Również coraz częściej zdarza się zatrzymanie krążenia u osób w wieku 30-40 lat, co bardzo często kończy się śmiercią. W świetle wyników badań nad stresem w pracy zdumiewa, że takich przypadków nie bada się obligatoryjnie pod kątem wypadków przy pracy.nZ dr Katarzyną Orlak, psychologiem, współzałożycielką Stowarzyszenia „Zdrowa Praca” rozmawia Michał Miłosz
Po występie w spektaklu „Co robimy z naszą wolnością” aktorów z XVII LO we Wrocławiu Wiktorię Chamarę i Bartłomieja Sambora o występ i znajomość historii Tygodnika zapytał Andrzej Berezowski
45 lat temu bracia Jerzy i Ryszard Kowalczykowie wysadzili w powietrze aulę w Opolu w proteście przeciw masakrze robotników w grudniu 1970.
Podczas WZD Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ "Solidarność" dotychczasowy przewodniczący sekcji Adam Ditmer złożył rezygnację z funkcji. Nowym szefem został Andrzej Karol z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Ditmer pełnił funkcję przewodniczącego Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ "Solidarność" przez 24 lata.
Maksymalne ustawowe płace polskich nauczycieli na niektórych szczeblach nauczania są niższe niż produkt krajowy brutto w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski - wynika z raportu opublikowanego przez Komisję Europejską.
Sekretarz generalny brytyjskiego związku zawodowego kolejarzy zapowiedział głosowanie wśród członków nad rozpoczęciem strajku przeciwko cięciom w zatrudnieniach, informuje "Independent".
Bezrobocie to jeden z największych problemów społecznych i gospodarczych Unii Europejskiej. Według badań Eurostatu stopa bezrobocia w strefie euro w sierpniu pozostała bez zmian na poziomie 10,1%, czyli najniższym poziomie od 2011 roku. Bezrobocie w całej Unii Europejskiej wyniosło 8,6%, a w Polsce 5,9%.
W Sejmie trwają prace nad obywatelskim projektem ograniczającym handel w niedziele. Goście Debaty Poranka – dr Elżbieta Sideris, psycholog, Marek Lewandowski, rzecznik KK NSZZ „Solidarność” i dr Artur Bartoszewicz, ekonomista – rozmawiali w Polskim Radiu 24 o wadach i zaletach inicjatywy.
We wtorek 4 października Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu o ograniczeniu handlu w niedzielę. Przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej oraz jednocześnie Przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara, przedstawił, podczas czytania, argumenty mówiące za wprowadzeniem przedmiotowej ustawy.
Kolejna instytucja zareagowała pozytywnie na "żółtą kartkę". Sąd Okręgowy w Zamościu unieważnił przetarg na usługi sprzątania i rozpisał nowy, tym razem z uwzględnieniem klauzul społecznych. Dziękujemy.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali 35 lecia "Tygodnika Solidarność". W czasie wystąpienia powiedział: - Pamiętam numery "Tygodnika Solidarność" z mojego rodzinnego domu. Z czasu, kiedy nie wolno go było wydawać. Rodzice z pieczołowitością przechowywali numery, które wcześniej udało się kupić. Kupienie Tygodnika było naprawdę trudne.
W czasie Gali 35 lecia głos zabrał prezes spółki Tysol Michał Ossowski. Po kilkunastu latach „Tygodnik Solidarność" zyskuje nowe oblicze – zmienia szatę graficzną, zwiększa liczbę stron i format. Spółka Tysol z ramienia Związku Zawodowego „Solidarność” wydaje Tygodnik Solidarność
Pierwszym redaktorem naczelnym „TS” został Tadeusz Mazowiecki. W najtrudniejszym, bo jeszcze komunistycznym okresie, zbudował zespół i wyznaczył linię pisma.