Rzecznik rządu: Na ten moment nie planujemy zaostrzania restrykcji Wiadomości
Rzecznik rządu: Na ten moment nie planujemy zaostrzania restrykcji

Na ten moment nie planujemy zaostrzania restrykcji, choć żaden wariant nie jest wykluczony - powiedział w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller. Zaznaczył, że musimy się stosować do tych zasad, które zaczęły obowiązywać i ograniczać do minimum kontakty społeczne.

P. Naimski: Nabycie przez Skarb Państwa udziałów w PGE EJ 1 to element realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej Wiadomości
P. Naimski: "Nabycie przez Skarb Państwa udziałów w PGE EJ 1 to element realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej"

Nabycie przez Skarb Państwa 100 proc. udziałów w PGE EJ 1 jest elementem przygotowania do realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, przyjętego przez Radę Ministrów 2 października 2020 r. Rezultaty działań prowadzonych przez Spółkę będą niezbędnym wkładem do dokumentacji, która umożliwi Rządowi podjęcie wiążącej decyzji dotyczącej wyboru technologii i partnera do budowy elektrowni jądrowych w Polsce – stwierdził Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, podpisujący umowę w imieniu Skarbu Państwa.

PGE, Enea, KGHM i Tauron sprzedadzą Skarbowi Państwa udziały w spółce PGE EJ 1 za 531,36 mln zł Wiadomości
PGE, Enea, KGHM i Tauron sprzedadzą Skarbowi Państwa udziały w spółce PGE EJ 1 za 531,36 mln zł

PGE, Enea, KGHM i Tauron podpisały ze Skarbem Państwa umowę sprzedaży udziałów w spółce PGE EJ 1 za 531,36 mln zł - podały spółki w komunikatach.

Szef rady nadzorczej Gazpromu: Nord Stream 2 będzie ukończony w tym roku Wiadomości
Szef rady nadzorczej Gazpromu: Nord Stream 2 będzie ukończony w tym roku

Szef rady nadzorczej rosyjskiego koncernu Gazprom Wiktor Zubkow wyraził w piątek przekonanie, że gazociąg Nord Stream 2 zostanie ukończony w tym roku. Podkreślił, że "pozostało całkiem niewiele" do sfinalizowania projektu.

PGNiG za 615 mln dolarów kupiło norweską firmę wydobywczą INEOS E&P Norge AS Wiadomości
PGNiG za 615 mln dolarów kupiło norweską firmę wydobywczą INEOS E&P Norge AS

PGNiG za 615 mln dolarów kupiło norweską firmę wydobywczą INEOS E&P Norge AS (IEPN) - poinformowała w czwartek spółka. IEPN posiada udziały w 22 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Sekretarz stanu USA: Joe Biden uważa, że Nord Stream 2 to zły pomysł Wiadomości
Sekretarz stanu USA: Joe Biden uważa, że Nord Stream 2 to zły pomysł

Spodziewamy się, że nasze relacje z Rosją pozostaną wyzwaniem, ale jesteśmy na to przygotowani – oświadczył w środę sekretarz stanu USA Antony Blinken. Dodał też, że dla ochrony swoich interesów Waszyngton będzie współdziałał z Moskwą w pewnych sferach.

Morawiecki: Będzie kolejna tarcza dla najbardziej dotkniętych epidemią branż Wiadomości
Morawiecki: Będzie kolejna tarcza dla najbardziej dotkniętych epidemią branż

Będzie kolejna tarcza, zwłaszcza dla tych branż jak hotelarstwo, gastronomia, restauracyjna, turystyka - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Nieoficjalnie: Twardy lockdown od przyszłego tygodnia? Wiadomości
Nieoficjalnie: Twardy lockdown od przyszłego tygodnia?

Rząd planuje od przyszłego tygodnia wprowadzić twardy lockdown – twierdzi Wirtualna Polska.

Puda: 5 mld euro z KPO na poprawę warunków życia na wsi Wiadomości
Puda: 5 mld euro z KPO na poprawę warunków życia na wsi

Na działania poprawiające warunki życia na wsi może być przeznaczone 5 mld euro z Krajowego Planu Odbudowy - powiedział w niedzielę minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. Wymienił m.in. inwestycje dotyczące infrastruktury, internetu, cyfryzacji szkół.

Ekspert: Sprzedaż alkoholu przez internet w Polsce nie jest uregulowana Wiadomości
Ekspert: Sprzedaż alkoholu przez internet w Polsce nie jest uregulowana

Sprzedaż alkoholu przez internet w Polsce nie jest uregulowana, jest wyrok sądu administracyjnego korzystny dla e-sprzedawców, ale nieprawomocny - powiedział PAP radca prawny Dominik Bala z kancelarii Capital Legal. Dodał, że kupujący alkohol w e-sklepach korzystają z pełnomocnika, np. kuriera.

Uniwersytet Oksfordzki: Polska wśród 9 krajów Europy, które nie zamknęły miejsc pracy Wiadomości
Uniwersytet Oksfordzki: Polska wśród 9 krajów Europy, które nie zamknęły miejsc pracy

Polska jest jednym z dziewięciu krajów europejskich, które w czasie pandemii koronawirusa nie zamknęły ani na jeden dzień miejsc pracy, na przeciwnym biegunie jest Irlandia, gdzie były one zamknięte przez 163 dni - wynika z zestawienia Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Ekspert: Przez ograniczenia najbliższe miesiące mogą przynieść wzrosty sprzedaży przez internet Wiadomości
Ekspert: Przez ograniczenia najbliższe miesiące mogą przynieść wzrosty sprzedaży przez internet

Najbliższe miesiące mogą przynieść ponowne wzrosty wartość sprzedaży przez internet - wskazał w komentarzu dla PAP ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego Ignacy Święcicki. Dodał, że jest to związane z przywróconymi w marcu w związku z pandemią ograniczeniami działalności gospodarczej.

TK rozstrzygnie w sprawie handlowych niedziel. Opinia Ordo Iuris przekazana sędziom Wiadomości
TK rozstrzygnie w sprawie handlowych niedziel. Opinia Ordo Iuris przekazana sędziom

Trybunał Konstytucyjny będzie orzekał w sprawie zgodności ograniczenia handlu niedzielnego z Konstytucją RP. Wniosek w tej sprawie złożyła jeszcze w 2018 r. Konfederacja Lewiatan. Opinię dotyczącą ograniczenia niedzielnego handlu przekazał Trybunałowi również Instytut Ordo Iuris. Prawnicy przypominają, że, zgodnie z ustawą zasadniczą, władze publiczne powinny równoważyć potrzeby pracowników i pracodawców. Konstytucja gwarantuje też prawo do wypoczynku w dni ustawowo wolne. Podobne przepisy obowiązują też w innych krajach Unii Europejskiej.

PKO BP o spadku sprzedaży detalicznej: Brak ferii, efekt wysokiej bazy Wiadomości
PKO BP o spadku sprzedaży detalicznej: "Brak ferii, efekt wysokiej bazy"

Brak ferii i związanych z nimi wyjazdów, efekty wysokiej bazy z 2020 r., mniejsze niż po wcześniejszych lockdownach efekty odbicia po otwarciu galerii - to według PKO BP przyczyny spadku w lutym sprzedaży detalicznej o 3.5 proc. w ujęciu miesięcznym.

To ma być rewolucja w polskiej medycynie. GP: Polska wyprodukuje szczepionkę Wiadomości
"To ma być rewolucja w polskiej medycynie". "GP": Polska wyprodukuje szczepionkę

To ma być rewolucja w polskiej medycynie, nad którą pracują badacze na uczelniach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu – informuje środowa "Gazeta Polska".

NBP: Inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii w lutym wynosi 3,7 proc. Wiadomości
NBP: Inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii w lutym wynosi 3,7 proc.

Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła w lutym 3,7 proc. rdr, podczas gdy wskaźnik CPI w analizowanym okresie wyniósł 2,4 proc. rdr - poinformował we wtorek w komunikacie Narodowy Bank Polski.

Czeka nas lockdown? Przed nami kolejny krok do tyłu Wiadomości
Czeka nas lockdown? "Przed nami kolejny krok do tyłu"

Zapewne przed nami kolejny krok do tyłu - powiedziała we wtorek w TVP1 wiceszefowa MRPiT Olga Semeniuk, pytana o ewentualny lockdown.

PKO BP: Podatek od sklepów wielkopowierzchniowych nie przełożył się istotnie na wzrost cen żywności Wiadomości
PKO BP: Podatek od sklepów wielkopowierzchniowych nie przełożył się istotnie na wzrost cen żywności

Podatek od sklepów wielkopowierzchniowych nie przełożył się istotnie na wzrost cen żywności, podobnie jak opłata „małpkowa” na ceny alkoholu - ocenia PKO BP w komentarzu do danych GUS na temat inflacji w lutym.

Glapiński: Chcemy dokupić jeszcze co najmniej 100 ton złota i też trzymać je w Polsce Wiadomości
Glapiński: Chcemy dokupić jeszcze co najmniej 100 ton złota i też trzymać je w Polsce

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zapowiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci", że zamierza ubiegać się o kolejną kadencję szefa banku centralnego. Glapiński zapowiedział też m.in., że w ciągu kilku lat chce dokupić jeszcze 100 ton złota na rezerwy i trzymać je w Polsce razem z obecnymi 229 tonami.

Posuwają się prace nad przekopem Mierzei Wiślanej. Śluza sercem inwestycji Wiadomości
Posuwają się prace nad przekopem Mierzei Wiślanej. Śluza "sercem inwestycji"

Kieszenie i wysuwane z nich podwójne wrota to elementy śluzy na budowanym kanale żeglugowym łączącym Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Jak oceniają inżynierowie budujący kanał, śluza to "serce całej inwestycji" i ich "oczko w głowie".

Emerytury
Stażowe