Dziennikarz oddany prawdzie. Kim naprawdę był człowiek, który opowiedział o Wielkim Głodzie? Nagrodzony Złotymi Lwami „Obywatel Jones” Agnieszki Holland – w kinach od 25 października
Edward Norton jest obecnie uznawany za jedną z najjaśniejszych gwiazd świecących na firmamencie branży filmowej, jego przygoda z aktorstwem obfitowała w różne zwroty akcji.
„Daj mi żyć” to trzeci singiel z solowej płyty Piotra Cugowskiego – „40”. Za muzykę odpowiada Jan Borysewicz, tekst do utworu napisał Tomasz Organek, z którym Piotrek współpracował jeszcze przy dwóch tekstach na „40”.
„Rodzina Addamsów” (w kinach już od 25 października) to animowana, pełnometrażowa wersja opowieści o postaciach, które do życia powołał jeszcze w latach 30. ub. wieku ceniony rysownik-satyryk Charles Samuel Addams (1912–1988), znany także jako Chas Addams. Pastiszowy, nasycony czarnym humorem komiks o upiornej rodzinie Addamsów przyniósł mu wielki rozgłos. W latach 60. Addamsowie trafili po raz pierwszy na mały ekran – powstał popularny serial komediowy i to właśnie wtedy autor nadał imiona swym bohaterom i określił bliżej ich biografie.
Po obaleniu komuny dzięki Solidarności było wysyp wesołych piosenek w Polsce. Było dużo optymizmu. Jednak potem nastał marazm – mówią członkowie zespołu Discopogo Vincenzo Corsini i Marcin Wyrwiński w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Gwiazdy francuskiego kina, zdobywcy Cezarów – Vincent Cassel („Czarny łabędź”) i Reda Kateb („Prorok”) w najnowszym dziele autorów „Nietykalnych” – światowego fenomenu, który stał się najbardziej kasową nieanglojęzyczną produkcją w historii i zarobił łącznie ponad 400 milionów dolarów! Film „Nadzwyczajni”, którego pokaz uświetnił ceremonię zamknięcia ostatniej edycji festiwalu w Cannes, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o wychowawcach młodzieży, do których nie ma rzeczy niemożliwych. „Poruszający film z głębi serca” (Cineuropa), „ciepły i czuły” (The Times), który „po prostu trzeba zobaczyć” (Firstshowing).
Napisanie utworu do filmu, który odda emocje płynące do widza z ekranu kinowego to duże wyzwanie. Tego zadania podjęła się Ania Dąbrowska, która jak nikt potrafi przy pomocy swojej muzyki i tekstów chwycić odbiorców za serca. U jej boku pojawił się Tomasz „GrubSon” Iwanca, który w filmie „1800 gramów” debiutuje także w roli aktora.
Kasia Kowalska świętuje 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji odbyło się wiele wydarzeń nawiązujących do tego jubileuszu, m.in. wyjątkowy koncert MTV Unplugged - w maju tego roku w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.
Na „The Christmas Present” usłyszymy wielu gości, w tym Roda Stewarta, Bryana Adamsa, Jamiego Culluna i… Tysona Fury’ego. To dwie płyty pełne nowych piosenek oraz świątecznych klasyków! Premiera 22 listopada
Muniek Staszczyk powraca w solowej odsłonie płytą "Syn miasta"
Nie traktuję innych artystów jako konkurencji. Każdy jest inny i wyjątkowy. Muzyka jest dla mnie odzwierciedleniem emocji i uczuć i chciałabym trafiać z nią oczywiście do jak najszerszego grona – mówi Monika Damaszko, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
W wieku 88 lat zmarł znany ilustrator, grafik i autor komiksów Bohdan Butenko. Autor takich postaci jak Gucio, Cezar, Kwapiszon czy Gapiszon. Scenarzysta Kabaretu Starszych Panów i innych scenografii teatralnych, członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
Najważniejsze jest to, żeby mieć czas na to, żeby pójść na spacer. Bez tego nie ma robienia muzyki. Nasza muzyka powstaje na spacerach. Chodzimy bardzo dużo. Robimy rocznie 3500 kilometrów pieszo. Co do celów najważniejsze jest, żeby mieć co powiedzieć na scenie. Dużo jest fajnych piosenek, które lecą w rozgłośniach radiowych. I co z tego – mówią Ania Kaptór i Przemek Starachowski z zespołu Funkasanki w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Od dziś w kinach można oglądać najnowszy film Jana Komasy. „Boże Ciało” zyskało już szerokie uznanie krytyków i publiczności na prestiżowych festiwalach m.in. w Wenecji i Toronto. Film jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii film międzynarodowy, a w Hollywood są już plany adaptacji dzieła na serial. W miniony wtorek w Warszawie odbyła się polska premiera filmu – pojawił się na niej raper Białas, którego utwór „Słup” został wykorzystany w jednej ze scen.
Były takie momenty. Jednak kocham muzykę, i nawet jakbym ją rzucił, to prędzej czy później wróciłbym do niej. Jednak nie pracowałbym w zawodzie, gdyż skończyłem Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Może byłbym fryzjerem albo makijażystą – mówi Sławek Uniatowski, wokalista, autor tekstów, kompozytor, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
10 października 1991 po spektaklu "Pan Twardowski" na deskach krakowskiego Teatru STU Andrzej Zaucha i Zuzanna Leśniak, aktorka zostali zabici przez jej męża Yves'a Goulais na prakingu przy ul. Włóczków.
„Zostałem muzykiem i nie ma innej alternatywy” – mówi Kazik Staszewski w produkcji „Kult. Film”. Pierwszy pokaz dokumentu o legendarnym zespole odbędzie się już w poniedziałek 14 października, podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Do kin w całej Polsce trafi 22 listopada.
W 2014 roku Magdalena Piejko nakręciła film dokumentalny o najnowszej polskiej emigracji pt. "Tam gdzie da się żyć". Teraz wraca do tematu w nowym dokumencie pt. "Wracamy?". Swoją premierę film miał w TV Polonia. Najbliższa emisja piątek 11 października o godz. 15.55 na TVP Polonia.
Prezentujemy fragment książki "Wojenne siostry" Agaty Puścikowskiej. Książka do nabycia od 16 października. Spotkanie autorskie 22 października o godz 18, ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Drop O.S.T.R. & Magiera pojawił się właściwie znikąd. To znaczy pojawił się z pasji. Do muzyki. Kilka telefonów, wymiana zdań i jak to u jednego i drugiego bywa - nagle mamy gotowe dzieło, któremu przyświeca jeden motyw - po co zmieniać coś, co było dobre?