W 173 miastach w Polsce oraz w 44 miejscach na całym świecie wierni odmówili dziś Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wydarzenie odbywa się co roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. Inicjatorem akcji jest łódzka wspólnota ewangelizacyjna „Iskra Bożego Miłosierdzia”.
Przypowieść o bogaczu i ubogim Łazarzu. Komentarz ks. Marek Studenski.
Dziś wspomnienie liturgiczne św. o. Pio i zarazem 54. rocznica jego śmierci. Ojciec Pio to jeden z najpopularniejszych świętych XX wieku. Miał dar bilokacji, młodemu Karolowi Wojtyle przepowiedział papieską przyszłość, a ze stygmatów, które otrzymał w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi.
Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Komentarz o. Wojciech Surówka OP.
Bóg szuka zagubionych. Komentarz ks. Marek Studenski.
18 września w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem "I ślubuję Ci", które nawiązuje do słów przysięgi małżeńskiej i przypomina o wadze i znaczeniu instytucji małżeństwa. Organizatorzy chcą tym samym promować wierność małżeńską i szacunek do tradycyjnego pojmowania miłości pomiędzy kobietą a mężczyzną.
"Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony". Komentarz o. Tomasz Grabowski OP.
Franciszkanin o. Lech Dorobczyński zamieścił w sieci niecodzienny wpis, który przez wiele osób mógłby zostać uznany za kontrowersyjny. Jednak słowa duchownego uruchomiły lawinę odpowiedzi i dzielenia się zranieniami z konfesjonału.
Królestwo Boże dostępne dla wszystkich. Komentarz ks. Marek Studenski.
17 sierpnia obchodzone jest w Kościele katolickim wspomnienie św. Jacka Odrowąża, pierwszego polskiego dominikanina, który habit dominikański przyjął z rąk św. Dominika Guzmana, założyciela zakonu. Życiorys św. Jacka obfitował w wydarzenia cudowne i heroiczne. Czy jednak we własnym kraju jest on powszechnie znany?
- By zobaczyć w jasnogórskim Obrazie Matkę Bożą trzeba podnieść głowę, tak jak patrzy się w niebo - uważa 9-letni Antoś Brzozowski z Elbląga, który już po raz siódmy pielgrzymował na Jasną Górę. Choć są z różnych regionów kraju, parafii, wspólnot, „niezrzeszeni” czy po prostu wydają się z „różnej bajki” - mają jeden cel. W drodze na Jasną Górę odkrywają, że warto „wypatrywać nieba”, a Jezus dał człowiekowi „ku pomocy i obronie” swoją Matkę Maryję.
Magnificat. Komentarz o. Tomasz Nowak OP.
Czy Matka Boża zmarła przed wniebowzięciem? Czy wzmiankę o jej wniebowzięciu można znaleźć na kartach Pisma Świętego? Gdzie współcześnie przechowywane są relikwie Matki Bożej? Czy uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzą wyłącznie rzymscy katolicy? Przedstawiamy 10 ciekawostek dotyczących tego wyjątkowego święta.
"Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął". Komentarz o. Adam Szustak OP.
"Ten, kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga, bez względu na to, czy sobie z tego zdaje sprawę, czy nie". Była o tym przekonana Edith Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża. Żydówkę, filozofa, karmelitankę i męczennicę, jedną ze współpatronek Europy, Kościół katolicki wspomina w liturgii 9 sierpnia. 80 lat temu, 9 sierpnia 1942 roku, Edyta Stein i jej siostra Rosa zostały zamordowane w komorze gazowej niemieckiego obozu zagłady Auschwitz.
"Nie bój się, mała trzódko...". Komentarz o. Wojciech Prus OP.
Być bogatym u Boga, a nie u ludzi. Komentarz o. Norbert Oczkowski OP.
Jak to się stało, że św. Szarbel pół wieku po śmierci znalazł się na pamiątkowym zdjęciu? Skąd bierze się olej św. Szarbela? Gdzie leży „polski Liban”? 28 lipca wspominamy maronickiego mnicha i pustelnika św. Szarbela Makhloufa (1828–1898), związanego z monaterem w Annaja w Libanie. To obecnie jeden z najpopularniejszych świętych, choć nie wszystkie fakty są powszechnie znane.
– Wystawiliśmy Najświętszy Sakrament. Odmówiłem modlitwę, a kiedy wstałem, aby iść do zakrystii, zaczęło się dziać – mówi mediom ks. Carlos Spahn, który prowadził nabożeństwo 23 lipca w kościele parafii Matki Bożej Różańcowej w mieście Zapotlanejo, gdzie odbywała się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Modlitwa Pańska. Komentarz ks. Marek Studenski.