"Członkowie Komisji Krajowej domagają się również odebrania stopni wojskowych i milicyjnych oficerom z generałami Jaruzelskim i Kiszczakiem na czele. Związkowcy zaapelowali również o uszanowanie daty 13 grudnia, która jest dniem poświęconym ofiarom stanu wojennego - pisze w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność Marek Lewandowski rzecznik NSZZ "Solidarność"
W nowym numerze wywiad z Dominikiem Kolorzem przewodniczącym zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Możemy rozmawiać i współpracować z władzą, ale naszym obowiązkiem jest dbanie przede wszystkim o ludzi, ich miejsca pracy, bezpieczeństwo i przyszłość – podkreśla Kolorz w rozmowie z Izabelą Kozłowską
- Cenzura Facebooka wróciła na nowo. Zostało zablokowane moje prywatne konto facebookowe na którym opublikowałem zdjęcie z pikiety... "Stop cenzurze Facebooka". Podkreślam, konto prywatne - pisze na jednym ze swoich profili Jerzy Wasiukiewicz rysownik Tygodnika Solidarność
Umowa z Solidarnością jest dla mnie wiążąca – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ Solidarność, który odbył się w minionym tygodniu w Płocku. W najnowszym numerze Tygodnika Solidarność obszerna relacja z wydarzenia.
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym (48) numerem Tygodnika Solidarność. A w nim obszerny wywiad z Premier Beatą Szydło, w którym odpowiada na pytania dotyczące stosunku do nowego prezydenta USA, wieku emerytalnego, problemów z poprawnościową cenzurą w mediach społecznościowych, problemów z fundacjami, umową CETA, armią i wiele innych oraz wywiad z Przewodniczącym "Solidarności" Piotrem Dudą po upływie kadencji w Radzie Dialogu Społecznego i nową przewodniczącą Henryką Bochniarz
Po kilkunastu latach zmieniamy jego szatę graficzną i zwiększamy liczbę stron – z 44 do 68. Tygodnik zaczyna być łamany jak nowoczesne pismo, nie różniące się wizerunkiem od innych magazynów, które ukazują się na rynku.
Można śmiało powiedzieć, że 35 lat minęło jak jeden dzień. 3 października br. wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa, uroczysta gala z okazji 35-lecia powstania „Tygodnika Solidarność” . Wzięli w niej udział m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło, a także metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głodź. Zachęcamy do obejrzenia uroczystości widzianej okiem naszych fotoreporterów Tomasza Gutrego i Marcina Żeglińskiego.
"Tygodnik Solidarność" obchodzi 35 urodziny. Wykreował wielu opozycyjnych polityków, dawał nadzieję czytelnikom, czekającym na wolność. TVP i Polskie Radio przygotowały z tej okazji wspomnieniowe reportaże.
- W pierwszym w komunistycznej Polsce piśmie wydawanym niezależnie od władzy mówiono o godności, szacunku dla pracownika; te słowa niestety w sporej części są aktualne do dzisiaj - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowej gali z okazji 35-lecia "Tygodnika Solidarność".
Przewodniczący NSZZ „Solidarność” podczas Gali 35 lecia podkreślił, że Tygodnik zasługuje na huczne 35 urodziny. Są tygodniki i jest Tygodnik Solidarność – podkreślił Piotr Duda.
O godzinie 18.30 rozpocznie się Gala 35 lecia „Tygodnika Solidarność”. Gala będzie transmitowana w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej od godziny 19.00. W uroczystości wezmą udział prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło i przedstawiciele Związku "Solidarność"
Pierwszy numer „Tygodnika Solidarność” miał wyglądać zupełnie inaczej niż gazeta, którą Polacy dostali do rąk 3 kwietnia 1981. Życie pokazało figę dziennikarzom, którzy od połowy marca 1981 r. cyzelowali swoje teksty, zastanawiali się nad każdym przecinkiem, średnikiem, kropką. Wszak miało być cudo. Wszystko zmieniła Bydgoszcz.
„Tygodnik Solidarność” to dziecko sierpniowej rewolucji. Narodził się 8 miesięcy po protestach z sierpnia 1980 roku, dzięki którym powstał NSZZ Solidarność. Związek potrzebował wolnego słowa i przekazu, bo komunistyczne media były na wskroś zakłamane i sprzedawały tylko propagandową sieczkę. Historii „Tygodnikowi Solidarność” mogą zazdrościć inne redakcje.
Insynuacje autorstwa posła PO Krzysztofa Brejzy, który zasugerował jakoby redaktor Michał Rachoń miał cokolwiek wspólnego z promocją firmy Amber Gold, to kolejna próba zdyskredytowania czołowego dziennikarza TVP Info.
Tematem przewodnim 40 numeru Tygodnika Solidarność będzie kwestia mieszkań. W numerze Andrzej Berezowski omawia założenia nowego programu mieszkanie plus. Deficyt mieszkaniowy w Polsce kolejne rządy próbują pokonać innymi środkami i metodami. Rząd Beaty Szydło opracował strategię pod nazwą „Mieszkanie Plus”, adresowaną do rodzin wielodzietnych i osób nieposiadających dostatecznej zdolności kredytowej.
„Bijatyka z udziałem 100 osób na rynku w Budziszynie”. Brzmi znajomo? Średnio rozgarnięty fan Onetu łyknie jak aspirynę przekaz, że „rośnie liczba ataków rasistowskich i ksenofobicznych w Polsce”. Dlaczego akurat ta informacja, w morzu podobnych, zwróciła moją uwagę? Bo to prawdziwy majstersztyk! Manipulowania, rzecz jasna.
Jak się kiedyś umówiłem z naczelnym „Tygodnika Solidarność”, moje felietony mają być lekkie, niepolityczne i dotyczące zarazem sfery obyczajowej. Cóż jednak pocznę, że wróciłem właśnie z pokazu filmu „Smoleńsk” w reżyserii Andrzeja Krauze i prawdę mówiąc, jestem wstrząśnięty.
Jak już pisałem, podczas urlopu nad polskim morzem w wolnych chwilach zajmowałem się poszukiwaniem Hunów, szeroko opisywanych w „wiodących mediach” . I jak już również pisałem, ci nieliczni, których udało mi się znaleźć, przypadkiem okazali się przedstawicielami korporacyjnej średniej kadry menedżerskiej, czyli tak zwanymi młodymi wykształconymi (choć w sumie trudno powiedzieć) z wielkich ośrodków. Tym samym doszedłem do wniosku, że rozwydrzeni celebryci i rozhisteryzowane w związku z odcięciem od przeróżnych cycków „wiodące media”, jeśli w ogóle piszą prawdę, to jest to bardziej prawda na temat zawartości ich pustych łbów niż prawda o Polakach.
Dzieci już w szkole pilnie pracują, a tymczasem Ryszardu, co się logice nie kłania, nie wrócił z orbity okołoziemskiej. Wciąż lewituje. Wylądował na chwilkę, na czas konferencji. Jak przemówił, od razu przypomniałem sobie, że go lubię. Bardzo lubię. Chyba wystosuję oficjalne pismo do ZAiKS-u, żeby odpalali mu procenty z prowizji pobieranych za puszczanie przebojów. Bo co się lider odezwie, to internety aż grzeją się ze śmiechu. A śmiech to zdrowie, więc chłopakowi należy się nagroda.
Tym, co ostatnio mogło nas rozbawić, było wzywanie Niemców przez ich władze, by gromadzili zapasy wody i żywności na dziesięć dni. Czyżby chodziło o spodziewany atak atomowy? Czy raczej o kolejny milion islamistów? Możemy trochę pospekulować - o co chodzi? Czy to nie jest próba zastraszenia społeczeństwa, znana nam pod nazwą wojny hybrydowej?